Miał 3 promile i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany przez drogówkę - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Miał 3 promile i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany przez drogówkę

Nowosolscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd, który na ich widok nagle zjechał na pobocze. Okazało się, że kierujący posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a w wydychanym powietrzu miał prawie 3 promile. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

W środę (9 października) policjanci ruchu drogowego na terenie Mirocina Dolnego zauważyli kierującego pojazdem marki VW Transporter, który na widok radiowozu momentalnie zjechał na pobocze. Zachowanie kierującego wzbudziło podejrzenia, dlatego policjanci przeprowadzili kontrolę drogową. Od mężczyzny wyczuwalny był alkohol, prawdopodobnie dlatego mundurowi nie mogli nawiązać z nim kontaktu. Przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wydmuchał blisko 3 promile. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również że, kontrolowany mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto w pojeździe znajdowała się pasażerka dla której stworzył realne zagrożenie utraty życia. Kierujący został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Niebawem usłyszy zarzuty za złamanie zakazu oraz za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Wydział Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli od 1 października 2019r. ujawnił już 283 wykroczenia w ruchu drogowym oraz 12 przestępstw związanych z bezpieczeństwem w ruchu lądowym. Funkcjonariusze zatrzymali również 8 praw jazdy i 25 dowodów rejestracyjnych.

 

mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli