Aktualności

Poszukiwany mężczyzna posługiwał się dokumentem osoby z aresztu

Data publikacji 10.10.2019

Poszukiwany 31-latek wpadł podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przez policjantów z Gubina. Mężczyzna w trakcie czynności posługiwał się dowodem osobistym należącym do osoby przebywającej w areszcie, a auto którym kierował miało przyczepione tablice rejestracyjne pochodzące z kradzieży z terenu Niemiec.

Policjanci Referatu Prewencji Komisariatu Policji w Gubinie, pełniąc służbę w porze nocnej, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę hondy. Po sprawdzeniu pojazdu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że niemieckie tablice rejestracyjne przyczepione do auta pochodzą z kradzieży. Policjanci w trakcie kontroli poprosili mężczyznę o prawo jazdy i dokument tożsamości.

31-latek oznajmił, że nie ma uprawnień do kierowania i nie posiada przy sobie żadnego dokumentu. Po chwili jednak zmienił zdanie okazując mundurowym dowód osobisty. Takie zachowanie kierowcy dało policjantom sygnał, że coś może być nie tak. W toku dalszych czynności z mężczyzną ich podejrzenia potwierdziły się. Funkcjonariusze zweryfikowali, że kierujący dał im dowód osobisty należący do mężczyzny, który obecnie przebywa w areszcie, a także ustalili, że 31-latek jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Zanim jednak policjanci doprowadzili go do zakładu karnego został przesłuchany. W trakcie czynności usłyszał zarzut posługiwania się dowodem osobistym należącym do innej osoby, za który zgodnie z kodeksem karnym grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto odpowie on również za kierowanie bez uprawnień, pojazdem niedopuszczonym do ruchu i nieposiadającym ubezpieczenia. Dalsze czynności w sprawie, w tym ze stroną niemiecką, wykażą, czy zarzuty zostaną rozszerzone o kolejne czyny.

 

aspirant sztabowy Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 

Powrót na górę strony