Aktualności

Z heroiną, za to bez uprawnień – 31-latek zatrzymany przez policjantów po pościgu

Data publikacji 26.09.2019

Policjanci z Krosna Odrzańskiego zatrzymali po pościgu 31-letniego kierowcę forda, który posiadał przy sobie heroinę. Ponadto funkcjonariusze znaleźli w bagażniku auta rower, który prawdopodobnie pochodzi z kradzieży. Źródło jego pochodzenie będzie wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem – grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Krośnieńscy policjanci patrolówki przejeżdżając przez miejscowość Dychów zauważyli w pewnym momencie, jak kierowca osobowego forda na ich widok gwałtownie skręca w inną drogę. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim, dając mu sygnały do zatrzymania się. Mężczyzna nie mając jednak zamiaru dostosowania się do poleceń, zwiększył prędkość, a po chwili zjechał z drogi, zatrzymał pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Policjanci pobiegli za nim, zatrzymując go krótkiej chwili. Kierowcą okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu żarskiego, który jak się później okazało nie posiadał prawa jazdy, gdyż zostało mu już wcześniej zatrzymane za kierowanie w stanie pod wpływem środków odurzających. Policjanci poddali mężczyznę kontroli osobistej, w trakcie której znaleźli przy nim zawinięte w folię kulki zawierające proszek. Zabezpieczona substancja poddana została badaniu testerem, który wykazał, iż jest to heroina. Ponadto policjanci w bagażniku auta którym kierował 31-latek znaleźli rower. Mężczyzna nie był w stanie jednoznacznie określić skąd go miał, zmieniając co chwilę wersję. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, iż może pochodzić z przestępstwa został on przez mundurowych zabezpieczony. Mieszkaniec powiatu żarskiego został zatrzymany do wyjaśnienia.

Podczas przesłuchania usłyszał zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania narkotyków. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował on autem będąc pod działaniem środków odurzających, odpowie on również i za to przestępstwo. Policjanci w toku prowadzonych czynności ustalą również źródło pochodzenia znalezionego w bagażniku roweru. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

aspirant sztabowy Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • Mężczyzna w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.
Powrót na górę strony