Na koncie włamania i kradzieże. 22-latek zatrzymany przez policjantów - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Na koncie włamania i kradzieże. 22-latek zatrzymany przez policjantów

Dzięki pracy policjantów kryminalnych ze Strzelec Krajeńskich zatrzymano 22-latka podejrzanego o włamania i kradzieże. Do przestępstw dochodziło w czasie ostatnich kilku tygodni. Mężczyzna usłyszał sześć zarzutów. Został również doprowadzony do Zakładu Karnego, gdzie będzie odbywał wyrok za wcześniejsze przestępstwa.

Pozornie drobne kradzieże i włamania są dla osób pokrzywdzonych również dokuczliwe. Chociaż wartość utraconych rzeczy nie jest czasami wysoka, to jednak ich kradzież, czy zniszczenie jest dla pokrzywdzonych uciążliwe. Dlatego policjanci z równie wielkim zaangażowaniem jak w przypadku kradzieży rzeczy o dużej wartości, pracują aby każda sprawa była wyjaśniona, skradzione przedmioty wróciły do właścicieli, a sprawców pociągnięto do odpowiedzialności. Pomimo faktu, że większość kradzieży na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego to drobne przestępstwa, są one jednak bardzo uciążliwe dla mieszkańców. Dlatego policjanci dokładają wszelkich starań, aby każda sprawa była wyjaśniona. Sprawcy kradzieży, czy włamań bardzo często skradzione przedmioty sprzedają jako złom, otrzymując za nie niewielką część ich wartości. Straty jakie powodują dla właścicieli są jednak dużo wyższe.

W okresie ostatnich kilku tygodni na terenie Strzelec Krajeńskich doszło do kliku włamań i kradzieży w tym do samochodów i obiektów handlowych. W każdym przypadku sposób działania napastnika był podobny, więc od samego początku policjanci podejrzewali, że za przestępstwami stoi ta sama osoba. Dzięki wytężonej pracy operacyjnej i dochodzeniowo-śledczej policjantów kryminalnych udało się wytypować mężczyznę, który mógł być odpowiedzialny za przestępstwa. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy 22-latka. Został on przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży i kradzieży z włamaniem. To jednak nie koniec odpowiedzialności dla niego. Mężczyzna był również poszukiwany nakazem doprowadzenia, dlatego został doprowadzony do Zakładu Karnego, gdzie będzie odbywał karę za wcześniejsze przestępstwa.

 

mł. asp. Tomasz Bartos

KPP w Strzelcach Kraj.