Aktualności

Uciekał autem, później pieszo – policjanci po pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 18.09.2019

Policjanci żarskiej drogówki przerwali niebezpieczną jazdę 31-letniego kierowcy, którego zatrzymali po pościgu pieszym. Jak się okazało mężczyzna, który najpierw uciekał vw golfem, a później pieszo był nietrzeźwy – w swoim organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem – grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

We wtorek (17.09) po południu dyżurny żarskiej komendy otrzymał informację, że po miejscowości Olszyniec porusza się samochód marki vw golf, którego kierujący może być nietrzeźwy. Do miejscowości tej natychmiast udali się policjanci ruchu drogowego. Przemieszczając się ulicami zauważyli opisany pojazd skręcający w drogę gruntową. Funkcjonariusze, aby go zatrzymać użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca jednak nie zatrzymał się, przeciwnie przyspieszył. Mundurowi rozpoczęli więc pościg za nim. Mężczyzna przejechał kilkaset metrów, następnie zatrzymał się i kontynuował ucieczkę pieszo. Daleko nie uciekł, policjanci pobiegli za nim i po krótkiej chwili zatrzymali. Kiedy funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 31-latka, okazało się, że jest nietrzeźwy, miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Jak ustalili policjanci, mieszkaniec powiatu żarskiego poruszał się pojazdem pomimo sądowego zakazu,samochód nie był ubezpieczony i nie posiadał ważnych badań technicznych. 31-latkowi za szereg popełnionych przestępstw grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: kom. Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach