By lubuskie drogi były bezpieczne – wzmożone działania policjantów ruchu drogowego - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

By lubuskie drogi były bezpieczne – wzmożone działania policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 17.09.2019

„Bezpieczne drogi” to wspólna akcja lubuskich policjantów ruchu drogowego, która tym razem miała miejsce na drogach powiatu nowosolskiego. Ma przede wszystkim uświadomić i zmniejszyć ilość wypadków, do których dochodzi na lubuskich drogach. Przyczyny zdarzeń od lat są takie same – niedostosowanie prędkości do warunków na drodze czy nieprawidłowe wyprzedzanie. Dlatego warto ściągnąć nogę z gazu i do celu podróży dojechać chwilę później, ale za to bezpiecznie.

W piątek (13 września) policjanci lubuskiej drogówki prowadzili wzmożone działania w ramach akcji „Bezpieczne drogi”, które są ukierunkowane są one przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Trendy na polskich drogach są w dalszym ciągu daleko odbiegające od standardów i wskaźników europejskich. Główne przyczyny wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących pojazdami są niezmienne – niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, nieudzielenie pierwszeństwa pojazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie. Wzmożone działania funkcjonariuszy mają ukierunkować i zmierzać do poprawy bezpieczeństwa na głównych ciągach komunikacyjnych. W ramach akcji policjanci skontrolowali blisko 50 kierowców, z czego 35 kierowców poruszało się z nadmierną prędkością. Jeden z kierowców stracił uprawnienia do kierowania na trzy miesiące, gdyż przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Każdego dnia policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu nowosolskiego. Przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości czy powodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, są podstawą do zatrzymania prawa jazdy. Fundamentem bezpieczeństwa na drogach jest przestrzeganie przepisów prawa. I o tym właśnie powinniśmy pamiętać - nasza postawa za kierownicą, szacunek dla innych użytkowników drogi ma największy wpływ na to, że bezpiecznie, cali i zdrowi dojedziemy do celu podróży.

 

Źródło: mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

 

  • Odprawa do służby.
  • Kontrola drogowa na jednej z ulic.
  • Policjant dokonujący kontroli drogowej.
  • Wyświetlacz policyjnego videorejestratora.
  • Policjant dokonujący legitymowania.
  • Policjant przeprowadzający kontrolę drogową.
  • Policjanci w radiowozie.
  • Napis POLICJA w tylnej szybie radiowozu.