Aktualności

Poszukiwany, nietrzeźwy i bez uprawnień uciekał przed policyjną kontrolą – policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego 17-latka

Data publikacji 16.09.2019

Policjanci z krośnieńskiej patrolówki zatrzymali po pościgu 17-latka, który kierował daewoo lanos nie mając do tego uprawnień. Ponadto, młody mężczyzna wsiadł za kierownicę mając w organizmie pół promila alkoholu i był poszukiwany sądowym nakazem. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem – grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Zespołu Patrolowo - Interwencyjnego krośnieńskiej komendy, patrolując w godzinach wieczornych jedną z ulic w Krośnie Odrzańskim w pewnym momencie zauważyli samochód daewoo lanos, którego kierowca na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze ruszyli za nim, dając mu znak do zatrzymania się. Mężczyzna ignorując polecenia mundurowych, zwiększył prędkość, a następnie uciekając wąskimi drogami, uniemożliwiał policjantom wyprzedzenie pojazdu. Policjanci cały czas jechali za nim i gdy kierowca daewoo zwolnił, wykorzystali to i zajechali mu drogę. Mężczyzna po chwili był już zatrzymany. Kierującym okazał się 17-latek, od którego czuć było woń alkoholu. Urządzenie wykazało, że miał pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania i był poszukiwany nakazem wydanym przez sąd, w związku z niepowrotem do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

17-latek po czynnościach został doprowadzony do policyjnej izby dziecka w Gorzowie Wielkopolskim. Teraz odpowie on za kierowanie w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem bez uprawnień. Sprawa skierowana zostanie do sądu rejonowego w Krośnie Odrzańskim.

 

aspirant sztabowy Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Powrót na górę strony