Iga wywęszyła worek amfetaminy. Trzech zatrzymanych w sprawie narkotykowej - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Nowa Sól

Iga wywęszyła worek amfetaminy. Trzech zatrzymanych w sprawie narkotykowej

Data publikacji 10.09.2019

Nowosolscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali amfetaminę. W miejscu zamieszkania jednego z nich policyjny pies ujawnił worek narkotyków. Dzięki pracy mundurowych i ich czworonoga dwóch podejrzanych trafiło do aresztu, a substancje psychoaktywne zostały zabezpieczone.

W piątek (6 września) policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego w klatce schodowej jednego z nowosolskich bloków zauważyli trzech mężczyzn. Jeden z nich, gdy zobaczył mundurowych, zaczął uciekać i wyrzucił po drodze wagę elektroniczną oraz pieniądze. Po krótkim pościgu 19-letni mężczyzna został zatrzymany. Powód jego zachowania okazał się jasny, gdy policjanci przeprowadzili kontrolę osobistą. Posiadał on bowiem przy sobie amfetaminę. U dwóch pozostałych mężczyzn (21 i 19 lat) funkcjonariusze także ujawnili narkotyki. Cała trójka została zatrzymana i doprowadzona do nowosolskiej komendy.

Podczas dalszych czynności i przeszukania w mieszkaniu 21-latka, specjalistyczny pies służbowy Iga dała sygnał, że znalazła „coś” do czego jest wyszkolona. Ujawniła znaczną ilość narkotyków. Po przebadaniu narkotestem i zważeniu okazało się, że jest to ponad 80 gram amfetaminy. Policjanci zabezpieczyli również telefon komórkowy oraz pieniądze, które prawdopodobnie pochodziły ze sprzedaży narkotyków.

W niedzielę (8 września) zatrzymani zostali doprowadzeni do sądu, który na wniosek prokuratury zastosował wobec 21-latka i 19–latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch i trzech miesięcy. Wobec trzeciego mężczyzny sąd zdecydował się zastosować policyjny dozór. Podejrzani odpowiedzą za przestępstwo z ustawa o przeciwdziałaniu narkomani. Grozi im od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W zeszłym tygodniu Iga - czworonożny stróż prawa, reprezentowała wojewódtwo lubuskie w Finale XIX Kynologicznych Mistrzostw Policji. Nie zajęła pierwszego miejsca, jednak podczas służby udowodniła, swoje doskonałe wyszkolenie i rewelacyjny nos. Zwierzęta w wielu dziedzinach udowadniają, że potrafią świetnie współdziałać z człowiekiem, niejednokrotnie bywają niezastąpione i perfekcyjne w tym co robią.

 

Źródło: mł. asp. Renata Dąbrowicz–Kozłowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • pies IGA i przewodnik
  • narkotyki
  • zatrzymany i policjanci
  • pies IGA i przewodnik
  • ważenie narkotyków
  • pies IGA i przewodnik
Ładowanie odtwarzacza...