Aktualności

Rozpoczęło się „Winobranie” - policjanci w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów

Data publikacji 09.09.2019

Młodzi funkcjonariusze ze Szkoły Policji w Katowicach wspierać będą zielonogórskich policjantów podczas rozpoczętego w miniony weekend „Winobrania”. Policyjnych słuchaczy powitał Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze, mł. insp Jarosław Tchorowski, który życzył im spokojnej służby i zdobycia doświadczenia zawodowego, które będą wykorzystywać w późniejszej służbie.

W minioną sobotę (7 września) rozpoczęło się kolejne "Winobranie" – święto miasta celebrowane od kilkudziesięciu już lat. Jest to czas zabawy dla mieszkańców i turystów, ale jednocześnie okres ogromnego zaangażowania i wytężonej pracy wszystkich zielonogórskich policjantów. W tym roku wspomagać ich będą po raz kolejny słuchacze Szkoły Policji w Katowicach. Młodzi policjanci będą patrolować zielonogórskie ulice w towarzystwie bardziej doświadczonych kolegów w ramach odbywania praktyki. Codzienna służba na zielonogórskich ulicach z pewnością będzie dla nich wyzwaniem, ale także ciekawą przygodą i dzięki temu będą mogli przekonać się, jak w przyszłości będzie wyglądała ich praca. Takie wspólne patrole są dobrą okazją dla młodych adeptów, którzy dopiero rozpoczynają policyjną przygodę, do poznania prawdziwej służby, doskonalenia swoich umiejętności pod okiem starszych, bardziej doświadczonych kolegów.

40 słuchaczy ze Szkoły Policji w Katowicach odbywa służby wspólnie z zielonogórskimi policjantami służby patrolowej i ruchu drogowego. Będą towarzyszyć zielonogórskim policjantom w patrolach na terenie miasta oraz podczas zabezpieczania imprez kulturalnych i rozrywkowych. Ze względu na spodziewaną dużą liczbę gości odwiedzających Zieloną Górę takie dodatkowe siły będą na pewno bardzo pomocne. Dodatkowo w zabezpieczeniu wezmą udział także policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji i Wydziału Konwojowego. Ponadto policjantów ruchu drogowego będą wspomagać funkcjonariusze z innych jednostek Policji województwa lubuskiego: Nowej Soli, Krosna Odrzańskiego, Świebodzina, Międzyrzecza, Wschowy, Żar i Żagania. Wszystko po to, aby mieszkańcy Zielonej Góry i turyści odwiedzający „winobraniowy gród” czuli się przez te kilka najbliższych dni bezpiecznie.

 

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • Odprawa do służby.
  • Policjanci patrolują ulice Zielonej Góry.
  • Policjanci patrolują ulice Zielonej Góry.
  • Policjanci patrolują ulice Zielonej Góry.
  • Policjanci patrolują ulice Zielonej Góry.
  • Policjanci patrolują ulice Zielonej Góry.
Powrót na górę strony