Mieszkańcy zgłosili, policjanci szybko zatrzymali. Włamywacz usłyszał zarzuty - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Mieszkańcy zgłosili, policjanci szybko zatrzymali. Włamywacz usłyszał zarzuty

Data publikacji 09.09.2019

Kryminalni z Żagania wytypowali i zatrzymali mężczyznę, który włamywał się do piwnic. Łączna wartość skradzionego mienia to prawie 4 tysiące złotych. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 23-latkowi zarzutu kradzieży z włamaniem.

W ostatnim czasie policjanci z Żagania otrzymali kilka zgłoszeń od mieszkańców o kradzieżach z włamaniem do piwnic. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni, którzy dzięki szczegółowo przeprowadzonej pracy, w środę (4 września) wytypowali i zatrzymali 23-letniego mieszkańca Żagania. Mężczyzna włamywał się do pomieszczeń znajdujących się w jednej z kamienic. Wartość skradzionego przez niego mienia to prawie 4 tysiące złotych. Dzięki zebranemu przez policjantów materiałowi dowodowemu 23-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem za co zgodnie z Kodeksem Karnym grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu. Część skradzionego mienia została odzyskana.

Dzięki właściwemu rozpoznaniu żagańskich kryminalnych, po zakończeniu czynności skradzione mienie powróci do właścicieli, a podejrzany poniesie karę za swoje czyny.

 

Źródło: sierż. Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu