Aktualności

Siódmy start zielonogórskiego policjanta w Tour de Pologne dla amatorów

Data publikacji 23.08.2019

Komisarz Janusz Czechowski z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze po raz siódmy startował w Tour de Pologne dla amatorów na trasie wokół Bukowiny Tatrzańskiej. Po raz trzeci również jako uczestnik Mistrzostw Polski Policji w Kolarstwie Szosowym, w których jechał wspólnie z Komendantem Głównym Policji nadinsp. Jarosławem Szymczykiem i kilkudziesięcioma policjantkami i policjantami z całego kraju.

Tegoroczna trasa Tour de Pologne dla amatorów miała 60 kilometrów długości. Wyścig odbył się 9 sierpnia, a trasa jak zwykle prowadziła przez wiele wymagających podjazdów – najtrudniejsze tradycyjnie w Rzepiskach i na tzw. „Ścianie Bukowiny”. Janusz Czechowski jest zadowolony, że kolejny raz ukończył całą trasę i „wykręcił” lepszy czas niż w roku ubiegłym – mimo dwóch 2 dodatkowych kilometrów.

Kolarstwo to pasja Janusza Czechowskiego od 15 lat. Rozpoczął od jeżdżenia dla przyjemności i poprawienia kondycji. Od 9 lat bierze czynny udział w zawodach w kolarstwie górskim. Przejeżdża rocznie ponad 3000 kilometrów. Ciężko mu czasem pogodzić swoją pasję z obowiązkami służbowymi i rodzinnymi, ale jak twierdzi bez roweru nie wyobraża sobie swojego życia. To właśnie jazda na rowerze pomaga mu zwalczyć stres i utrzymuje go w zdrowiu i dobrej kondycji.

Tegoroczny Tour de Pologne dla amatorów miał szczególny wymiar – upłynął pod hasłem „Kręcimy dla Ryszarda” – część wpłat z wpisowego została przeznaczona na rehabilitację Ryszarda Szurkowskiego, legendy polskiego kolarstwa, który uległ wypadkowi. Janusz Czechowski oprócz swojej jazdy miał także dla mistrza szczególny upominek. Jako przedstawiciel regionu, w którym z sukcesem rozwijają się winiarskie tradycje, wręczył Pani Elżbiecie Lang własnoręcznie wykonany drewniany stojak na wino, który będzie przekazany Panu Szurkowskiemu. W ubiegłym roku również drewniany stojak na wino otrzymał od Janusza Czechowskiego Czesław Lang z okazji 90-lecia Tour de Pologne.

Życzymy naszemu koledze kolejnych wielu sportowych sukcesów i dużo miłego czasu spędzanego na rowerze.

 

Źródło: podinspektor Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • zielonogórski policjant na trasie wyścigu
  • zielonogórski policjant na trasie wyścigu
  • zielonogórski policjant na trasie wyścigu
  • trasa wyścigu
  • stojak na wino
  • stojak na wino
Powrót na górę strony