Aktualności

Dar krwi to dar życia - akcja „Poszukiwany krwiodawca” wśród nowosolskich policjantów

Data publikacji 14.08.2019

Nowosolscy stróże prawa oddawali krew podczas zorganizowanej zbiórki, w którą również włączyli się mieszkańcy powiatu nowosolskiego. Mundurowi regularnie oddają krew, aby pomóc w ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia. Akcja krwiodawcza jest częścią obchodów 100 Rocznicy powstania Policji Państwowej.

Pomimo wakacji i urlopów nie zabrakło policjantów chcących nieść bezcenną pomoc. Nowosolscy funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Policji po raz kolejny „podzielili się” swoja krwią, przyłączając się do pięknej akcji, mającej na celu ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. We wtorek (13 sierpnia) w Nowej Soli został przygotowany punkt poboru krwi przed budynkiem komendy powiatowej Policji. Nie brakowało policjantów, którzy przyszli oddać krew w swoim czasie wolnym od służby. Każda osoba, która chciała oddać krew musiała wypełnić formularz, a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji, można było już oddać krew. Łącznie udało się zebrać ponad 13 litrów tego bezcennego, życiodajnego płynu. Honorowy Klub Dawców Krwi, zrzeszający policjantów i innych mundurowych obecnie liczy już kilkudziesięciu członków. Liczba policjantów deklarująca chęć niesienia pomocy stale rośnie. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna i cenna jest krew w ratowaniu ludzkiego życia.

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie. To nic nie kosztuje. Wystarczy mieć chęć niesienia pomocy dla drugiego człowieka. Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku. Możemy być dumni i szczęśliwi, że dzięki takim akcjom, wzrasta świadomość innych osób, które przyłączają się co raz częściej do zbiórki krwi.

 

Źródło: mł. asp. Renata Dąbrowicz – Kozłowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

 

  • Zbiórka krwi przed nowosolską komendą.
  • Zbiórka krwi przed nowosolską komendą.
  • Zbiórka krwi przed nowosolską komendą.
  • Policjantka oddaje krew.
  • Policjant w krwiobusie.
  • Zbiórka krwi przed nowosolską komendą.