Liczne kradzieże i ponad 100 tys. zł strat. Podejrzani już w areszcie - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Żary

Liczne kradzieże i ponad 100 tys. zł strat. Podejrzani już w areszcie

Data publikacji 09.08.2019

Skuteczne działania policjantów z żarskiej komendy doprowadziło do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy mieli na swoim koncie kilka przestępstw. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów związanych z kradzieżami aut i narzędzi. Łącznie pokrzywdzeni wycenili straty na blisko 100 tys. zł. Podejrzani są już tymczasowo aresztowani.

Na przełomie czerwca i lipca br. żarscy i żagańscy policjanci odnotowali kilka kradzieży samochodów oraz włamań do pomieszczeń gospodarczych, z których ginęły elektronarzędzia i części samochodowe. W dużej mierze skradzione pojazdy, to te, które znajdując się na ogrodzonej posesji, w ich wnętrzu były pozostawione kluczyki, niejednokrotnie wraz z dowodem rejestracyjnym.

Zgłoszenia do policji napływały m.in. z Bronowic, Dąbrowy Łużyckiej, Kałek, Iłowej. Łupem przestępców podały auta różnych marek, w tym: Audi, Opel, Mazda, Ford. Kradizono również części samochodowe, elektronarzędzia, radia samochodowe, olej napędowy w zbiornikach. Szacowana łączna suma strat to blisko 100 tys. zł.

Praca policjantów z żarskiej komendy doprowadziła do zatrzymania 29- i 34-latka, podejrzanych o kilka kradzieży. W ich sprawie zebrano materiał dowodowy pozwalający na przestawienie 7 zarzutów. Część przedmiotów udało się odzyskać. Pozostałe w wyniku działania podejrzanych uległa zniszczeniu na skutek m.in. podpalenia lub dewastacji. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn areszt, w którym podejrzani spędzą najbliższe trzy miesiące.

 

nadkom. Sylwia Rupieta

KPP w Żarach