Dzielnicowy zatrzymał kierowcę, który miał blisko 4 promile - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Sulęcin

Dzielnicowy zatrzymał kierowcę, który miał blisko 4 promile

Data publikacji 08.08.2019

Początek tygodnia przyniósł kolejny dobry przykład współpracy społeczeństwa z Policją. Dzielnicowy został powiadomiony o kierującym, który może znajdować się pod wpływem alkoholu. Reakcja policjanta była natychmiastowa zatrzymał 52-latka, który prowadził pojazd mając blisko 4 promile alkoholu.

Dzielnicowy został powiadomiony, że jedna z dróg powiatu sulęcińskiego jedzie kierowca osobowego volkswagena, który porusza się całą szerokością jezdni. Reakcja policjanta była natychmiastowa. Dzielnicowy asp. szt. Wojciech Białko wraz z funkcjonariuszem sulęcińskiej drogówki udali się na miejsce .

W tym czasie, kierowca volkswagena stracił panowanie nad kierownicą i zjechał do rowu. Mundurowi podbiegli do pojazdu i zastali w nim kompletnie pijanego 52-latka. Badanie wykazało, iż miał on prawie 4 promile alkoholu. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych udało się uniknąć kolejnej tragedii. Pojazd został zabezpieczony na parkingu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 52-latkowi może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Pamiętajmy, alkohol i samochód nie jadą ze sobą w parze. Każda osoba, która decyduje się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu stanowi śmiertelne zagrożenie nie tylko dla siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy – piłeś nie jedź! Widzisz? Reaguj!

 

Źródło: sierż. Klaudia Richter

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

  • Policjant przy radiowozie
  • Kajdanki
  • Kluczyki od pojazdu