Aktualności

Inspektor Tomasz Kłosowski pożegnał się ze sztandarem

Data publikacji 02.08.2019

W czwartek (1 sierpnia) w sali odpraw wschowskiej Policji odbyła się uroczystość podczas której inspektor Tomasz Kłosowski – p.o Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim pożegnał się ze sztandarem wschowskiej Policji, którą dowodził przez ostatnie dwanaście lat. Kierownictwo objęli młodszy inspektor Marek Halota i podkomisarz Sławomir Wojtkowiak.

Inspektor Tomasz Kłosowski od samego początku swojej kariery zawodowej związany był ze wschowską komendą Policji. Był absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego - Wydziału Prawa w 2001 roku. Ukończył studia podyplomowe na Politechnice Wrocławskiej w zakresie organizacji i zarządzania. Absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, od 2003 roku zajmował stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie, a od jesieni 2007 roku do tej pory dowodził wschowską jednostką Policji, piastując stanowisko Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie.

Policyjna pasja i ścieżka kariery zawodowej inspektora Tomasza Kłosowskiego związana jest ściśle z Wydziałem Kryminalnym, gdzie przed objęciem pierwszego kierownictwa wschowskiej Policji był naczelnikiem Wydziału Kryminalnego.

Inspektor Tomasz Kłosowski był inicjatorem szeregu przedsięwzięć. Do najbardziej godnego uznania projektu należy zaliczyć nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji we Wschowie w 2008 roku. insp. Tomasz Kłosowski był założycielem nieetatowej grupy szybkiego reagowania „WIKING” w Komendzie Powiatowej Policji we Wschowie, pomysłodawcą akcji prewencyjnej „Bezpieczna Kobieta”, która nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkanek powiatu wschowskiego i swoim zasięgiem na dzień dzisiejszy obejmuje wszystkie gminy. Inicjator powstania płaskorzeźby patrona Policji - św. Michała Archanioła w krużgankach Klasztoru Braci Mniejszych OFM we Wschowie, jak również Izby Pamięci, której oficjalne otwarcie nastąpiło 25 lipca br. podczas Powiatowych Obchodów Święta Policji we Wschowie w 100. rocznicę Powołania Policji Państwowej.

Nie zapominając o bezpieczeństwie najmłodszych mieszkańców powiatu wschowskiego inspektor Tomasz Kłosowski 15 lat temu zainicjował akcję prewencyjną „Pierwszoklasista” polegającą na przekazywaniu elementów odblaskowych pierwszego września wszystkim uczniom klas pierwszych w całym powiecie wschowskim. Czuwając nad bezpieczeństwem wschowskiej młodzieży insp. Tomasz Kłosowski był inicjatorem Turnieju o Puchar Przechodni Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie „Nie rozrabiam - gram!”, który tradycyjnie odbywa się pierwszego dnia wiosny. Turniej cieszy się dużym zainteresowaniem i urozmaicany jest z biegiem lat o różne nowe drużynowe konkurencje.

Policyjna pasja, szereg nowych pomysłów, osobiste zaangażowanie insp. Tomasz Kłosowskiego znalazło swoje odzwierciedlenie w poziomie i poczuciu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wschowskiego. Jako profesjonalny negocjator, logistyk, partner zyskał sympatię nie tylko grona osób z którymi na co dzień spotykał się w pracy, ale również samorządowców i mieszkańców powiatu wschowskiego.

Podczas wczorajszej uroczystości inspektor Tomasz Kłosowski przekazał swoją „pałeczkę” I Zastępcy młodszemu inspektorowi Markowi Halocie, który również od wielu lat związany jest ze wschowską Policją. Nowym I Zastępcą został podkomisarz Sławomir Wojtkowiak dotychczasowy Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, którego ścieżka kariery zawodowej jest ściśle związana z naszą jednostką.

Komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

 

  • Pożegnanie komendanta we Wschowie
  • Przemówienie komendanta
  • Pożegnanie komendanta we Wschowie
  • Pożegnanie komendanta we Wschowie
  • Goście na uroczystości pożegnania
  • Goście na uroczystości pożegnania
  • Szabla dla Pana Komendanta
  • Policjanci żegnający komendanta
Powrót na górę strony