Aktualności

Zaatakował ochroniarza. Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież rozbójniczą

Gorzowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w jednym z marketów przywłaszczył sobie artykuły chemiczne chowając je pod odzieżą. Chciał opuścić sklep ale w porę zauważył go ochroniarz. Wówczas 24-latek zaczął stawiać opór uderzając pracownika ochrony, po czym szybko wybiegł ze sklepu. Rozbójnik został już zatrzymany i usłyszał zarzuty. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (23 lipca) do jednego z marketów na terenie Gorzowa Wielkopolskiego wszedł mężczyzna. W trakcie zakupów schował pod odzież artykuły chemiczne. Podejrzanie wyglądającego i zachowującego się 24-latka zauważył ochroniarz. Podbiegł do mężczyzny, a ten nagle zaatakował go ostrym przedmiotem i uciekł ze sklepu. Pracownik ochrony po udzieleniu pierwszej pomocy, trafił do szpitala.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni. Zaangażowanie, doświadczenie oraz dociekliwość policjantów połączona z innymi czynnościami śledczych, pozwoliły na ustalenie miejsca, w którym ukrywał się mężczyzna. 24-latek po zatrzymaniu został przewieziony do policyjnego aresztu. Praca policjantów i zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwoliły na wykonanie czynności procesowych. Podejrzany został przesłuchany i usłyszał zarzut związany z kradzieżą rozbójniczą. Za tego rodzaju przestępstwo grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

podkomisarz Marzena Śpiewak

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Powrót na górę strony