38-latek zatrzymany za rozbój. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Żagań

38-latek zatrzymany za rozbój. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu

Data publikacji 22.07.2019

Żagańscy policjanci w krótkim czasie po zgłoszeniu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o rozbój. 38-latek usłyszał zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za dokonanie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (15 lipca ) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu otrzymał zgłoszenie, że w Żaganiu na jednej z ulic przy budynku siedzi pobity mężczyzna. Na wskazane miejsce niezwłocznie skierowano patrol interwencyjny oraz pogotowie ratunkowe. Policjanci potwierdzili zgłoszenie. W rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że został on zaczepiony przez dwóch mężczyzn, którzy zażądali od niego pieniędzy. Kiedy odmówił, jeden z mężczyzn zaczął go bić i kopać. Napastnicy leżącemu na ziemi pokrzywdzonemu zabrali pieniądze i dokumenty. Mężczyzna z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Mundurowi natychmiast ruszyli w teren za opisanym przez pokrzywdzonego mężczyzną. Dzięki szybkiej reakcji policjantów udało się skutecznie ustalić i zatrzymać sprawcę, którym okazał się być 38-latek. Policjanci odzyskali również utracone mienie.

Zebrany w sprawie obszerny materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu. Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował wobec zatrzymanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za dokonanie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: st. sierż. Aleksandra Jaszczuk

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

  • Policjanci z zatrzymanym.
  • Policjanci z zatrzymanym .
  • Czynności policjantów związane z zatrzymaniem.