Policjanci zatrzymali włamywacza i odzyskali skradzione przedmioty - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

Policjanci zatrzymali włamywacza i odzyskali skradzione przedmioty

Data publikacji 12.07.2019

Kryminalni z Gorzowa ustalili i zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem. Mężczyzna wszedł do mieszkania i wyniósł z niego przedmioty. Kiedy policjanci weszli do jego mieszkania podejrzany spał, a skradzione przedmioty leżały obok.

Do zdarzenia doszło w czwartek (11 lipca) na jednym z gorzowskich osiedli. Policja otrzymała zgłoszenie, że prawdopodobnie w jednym z mieszkań doszło do włamania. W sprawę zaangażowali się policjanci kryminalni z Komisariatu I w Gorzowie Wlkp., którzy dzięki swojej dociekliwości oraz profesjonalizmowi w krótkim czasie od zgłoszenia ustalili podejrzanego.

Policjanci pracowali na miejscu, zbierali ślady, rozmawiali ze świadkami oraz wykonali szereg czynności, które miały doprowadzić do odzyskania skradzionych rzeczy oraz zatrzymania osoby odpowiedzialnej za przestępstwo. Okazało się, że jest to 43-letni gorzowianin. Jeszcze tego samego dnia kryminalni pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny. Weszli do mieszkania i zobaczyli tam śpiącego podejrzanego. W jego mieszkaniu były także wcześniej skradzione przedmioty. Jego łupem padł sprzęt elektroniczny o wartości ponad 1200 zł.

Podejrzany został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Całe utracone mienie odzyskano i zwrócono właścicielowi. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem  może grozić mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

podkom. Marzena Śpiewak

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.