Aktualności

Policyjni wodniacy gotowi do działania. Nad wodą tylko bezpiecznie!

Data publikacji 27.06.2019

Dla policjantów najważniejsze podczas rozpoczętego niedawno okresu letniego jest bezpieczeństwo wszystkich miłośników wypoczynku nad wodą. Międzyrzeccy stróże prawa czuwają przy wczasowiczach i patrolują akweny przy wykorzystaniu nowoczesnej łodzi motorowej. Największe jednak zadanie stoi przed miłośnikami kąpieli – takie, aby ich zachowanie nad wodą cechowało się rozsądkiem i poczuciem odpowiedzialności.

Na terenie powiatu międzyrzeckiego znajduje się mnóstwo jezior. To piękny rejon turystyczny znany w całej Polsce, który odwiedzany jest każdego roku przez tysiące turystów. Bardzo wysokie temperatury i upały, które trwają od kilkunastu dni, sprawiają, że szukamy ochłody w wodzie. Bardzo chętnie korzystamy z atrakcji, jakie oferują nam ośrodki wypoczynkowe: rowery wodne, kajaki czy pozostałe sporty wodne. Pływamy także i chłodzimy się w jeziorach. Okres wakacyjny to czas intensywnej pracy policjantów na kąpieliskach, którzy w ramach patroli wodnych czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających, kąpiących się i uprawiających sporty wodne.

W czwartek (27 czerwca) po raz pierwszy patrol wodny z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, uruchomił nową policyjną łódź na jeziorze Szarcz w Pszczewie. Policjanci będą kontrolować także "dzikie kąpieliska". W ich zainteresowaniu znajda się także osoby korzystające z kajaków czy rowerów wodnych, aby mieć przekonanie, że osoby nimi się poruszające zachowują zasady bezpieczeństwa. Dlatego istotne będą kontrole trzeźwości pływających. Co rocznie policjanci są świadkami nieodpowiedzialnych zachowań, które w wielu przypadkach kończą się tragicznie.

Mundurowi apelują do wszystkich wypoczywających nad wodą o zachowanie ostrożności i rozwagi, unikanie brawury. Nie wchodźmy do wody, jeżeli wcześniej piliśmy alkohol, gdyż jak wskazują statystyki, większość utonięć wśród osób dorosłych, to właśnie rezultat spożywanego wcześniej alkoholu. Również przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i niedostateczna opieka nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Pamiętajmy również, aby wybierać kąpieliska strzeżona. To zawsze duża szansa, aby profesjonalni ratownicy w przypadku kłopotów w porę zareagowali. Nad bezpieczeństwem wszystkich miłośników wypoczynku nad wodą czuwać będą międzyrzeccy policjanci, którzy będą gotowi do udzielenia szybkiej, profesjonalnej pomocy. Duże wyzwanie jednak stoi przed osobami wypoczywającymi nad jeziorami. Warto, aby nasze zachowanie nad wodą cechowało poczucie odpowiedzialności i zdrowego rozsądku.

 

aspirant Justyna Łętowska

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

  • Policyjna motorówka nad jeziorem.
  • Policjant na motorówce.
  • Policjanci przygotowują się do patrolu nad jeziorem.
  • Policjant za sterem policyjnej motorówki.
  • Policjant podczas patrolu na motorówce.
  • Policjant podczas patrolu na motorówce.
  • Widok z łodzi policyjnej na jezioro.
  • Policjant obserwuje okolicę z łodzi .
Powrót na górę strony