Aktualności

Dwóch napadło, czterech zatrzymano. Szybkie działanie, nieoczekiwany przebieg

Data publikacji 07.06.2019

W centrum Gubina dwaj młodzi mężczyźni napadli na 24-latka i zabrali mu pieniądze. Podejrzani o rozbój długo nie cieszyli się bezkarnością. Już niespełna dwie godziny od zgłoszenia policjanci zatrzymali pierwszego z nich, a wraz z nim dwóch jego braci – jeden odpowie za uprawę konopi, drugi był poszukiwany. W ręce policjantów wpadł także drugi z napastników, 19-latek.

Dyżurny Komisariatu Policji w Gubinie został poinformowany o rozboju. Ze zgłoszenia wynikało, że dwóch młodych mieszkańców Gubina napadło na 24-latka, któremu zabrali pieniądze. Policjanci na miejscu byli już po kilku minutach. Ustalili tożsamość podejrzanych i zaczęli ich szukać.

Kryminalni mieli pewność, że jednym z napastników jest 21-letni mieszkaniec Gubina, dlatego funkcjonariusze weszli do jego mieszkania. W trakcie podjętych czynności, policjanci ujawnili uprawę konopi indyjskich. Znaleźli także ponad 43 gramy marihuany. Właścicielem narkotyków i uprawy okazał się 19-letni brat podejrzanego o rozbój. W kolejnym pomieszczeniu policjanci zastali kolejnego brata - 21-latka. Jak się okazało, ten był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim i powinien być w zakładzie karnym, a nie w domu. Tego dnia policjanci zatrzymali trzech braci, a także drugiego mężczyznę, podejrzanego o rozbój 19-latka.

Najmłodszy z zatrzymanych braci odpowie za uprawę konopi i posiadanie narkotyków. Za te czyny grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Następny z braci został odwieziony do Zakładu Karnego. Natomiast najstarszy z nich, 24-latek wraz drugim podejrzanym o rozbój zostali zatrzymani i w ich sprawie został złożony wniosek o tymczasowy areszt. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi im kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

 

kom. Norbert Marczenia

KPP w Krośnie Odrz.

  • policjant z zatrzymanym
  • zatrzymany wyprowadzany z komendy
  • zatrzymany wprowadzany do radiowozu
Powrót na górę strony