Pijana matka wiozła małe dziecko. W terenie zabudowanym jechała 110 km/h - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Pijana matka wiozła małe dziecko. W terenie zabudowanym jechała 110 km/h

Data publikacji 05.06.2019

Kompletnym brakiem wyobraźni wykazała się młoda kobieta, która mając w organizmie 1,5 promila alkoholu, wiozła małe dziecko. Kobieta jechała w obszarze zabudowanym 110 km/h. Nieodpowiedzialna matka straciła prawo jazdy, teraz będzie odpowiadać przed sądem. A to nie jedyny przykład bezmyślności. Policjanci zatrzymali także kompletnie pijanego motocyklistę.

Każdy nietrzeźwy kierowca to potencjalny sprawca niebezpiecznego zdarzenia. Wiedzą o tym doskonale strzeleccy policjanci, którzy codziennie prowadzą liczne kontrole trzeźwości kierowców. Pomimo apeli, działań profilaktycznych Policji, a także informacji w mediach o wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowców, nadal zdarzają się osoby, które decydują się wsiąść za kierownicą po alkoholu. Dlatego też policjanci cały czas sprawdzają trzeźwość kierowców.
Słuszność przeprowadzania kontroli potwierdzają sytuacje, które miały miejsce na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Na ulicy Sportowej w Strzelcach Krajeńskich policjanci z drogówki zatrzymali osobową skodę, za kierownicą której siedziała młoda kobieta. Policyjne urządzenie do pomiaru prędkości wskazało, że auto pędziło z prędkością 110 km/h w terenie zabudowanym. W samochodzie podróżował 3-letni chłopczyk, który nie był przewożony w foteliku. To jednak nie koniec nieodpowiedzialnych zachowań ze strony kobiety. Badanie alkomatem wykazało, że 24-latka ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, a dziecko przekazali rodzinie. Nieodpowiedzialna matka za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Policjanci z drogówki zatrzymali także pijanego 44-letniego motocyklistę. Mężczyzna jechał jednośladem w Strzelcach Klasztornych i miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Dalej już nie pojechał. Za jazdę w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem.
W jednym i drugim przypadku mogło dojść do tragedii. Na szczęście w porę interweniowali policjanci. Przypominamy o konsekwencjach związanych z jazdą po alkoholu oraz o tym, że policyjnej kontroli trzeba się spodziewać w każdym miejscu i o każdej porze.
 
mł. asp. Tomasz Bartos
KPP w Strzelcach Kraj.