Aktualności

Skradziony Land Rover, włamanie i narkotyki - 34-latek z zarzutami, auto wróciło do właściciela

Data publikacji 31.05.2019

Zarzuty wiązane z kradzieżą samochodu terenowego i motocykla usłyszał 34-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego. Pojazdy zostały skradzione na terenie Niemiec i Polski. Mężczyzna odpowie również za kradzież z włamaniem i posiadanie narkotyków. Jego zatrzymanie oraz odzyskanie skradzionych pojazdów i rzeczy było możliwe dzięki żmudnej i skutecznej pracy kryminalnych ze Strzelec Krajeńskich.

Sprawa swój początek miała jeszcze w lutym br. To wtedy policjanci ze Strzelec Krajeńskich dostali informację o kradzieży z włamaniem do domu i pomieszczeń gospodarczych na terenie Gminy Dobiegniew. Sprawca po pokonaniu zabezpieczeń dokonał kradzieży m.in. sprzętu turystycznego i wędkarskiego, pilarki spalinowej oraz zaparkowanego przed posesją samochodu terenowego m-ki Land Rover o wartości 30 tysięcy złotych. Jak się szybko okazało przed kryminalnymi stało trudne zadanie, bo sprawca nie pozostawił wielu dowodów, które mogłyby pomóc w rozwiązaniu sprawy. Na miejscu zdarzenia wykonano czynności procesowe m.in. oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczenie śladów oraz przesłuchanie świadków. Przełom w sprawie nadszedł kilka dni temu, kiedy policjanci odnaleźli skradziony samochód w lesie niedaleko Drezdenka. Pojazd został zabezpieczony i przekazany właścicielowi. Kilka dni później policjanci ze Strzelec Krajeńskich w czasie przeszukania posesji mężczyzny łączonego z tymi przestępstwami zabezpieczyli kradziony na terenie Niemiec motocykl oraz rzeczy pochodzące z kradzieży z włamaniem, do którego doszło w lutym br. pod Dobiegniewem. Kryminalni zabezpieczyli także krzewy konopi indyjskich oraz sprzęt wykorzystywany do porcjowania narkotyków.

Do sprawy policjanci zatrzymali 34-latka, który tego samego dnia trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzuty związane z kradzieżą pojazdów, włamaniem i posiadaniem narkotyków. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: młodszy aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

 

 

 

  • Odzyskany przez policjantów Land Rover.
  • Odzyskany przez policjantów Land Rover.
  • Rower odzyskany przez policjantów.
  • Rower odzyskany przez policjantów.
  • SprSprzęt odzyskany przez policjantów.
  • Motocykl odzyskany przez policjantów.
  • Motocykl odzyskany przez policjantów.
  • Policjant zakłada kajdanki zatrzymanemu mężczyźnie.
  • Policjanci wraz z zatrzymanym mężczyzną.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.73 MB)

Powrót na górę strony