Aktualności

Plan prawie doskonały – w jego realizacji przeszkodzili nowosolscy policjanci

Data publikacji 29.05.2019

Za usiłowanie kradzieży z włamaniem do sklepu, posiadanie broni i amunicji oraz posiadanie narkotyków - odpowie 38 latek. W poniedziałek 27 maja w Konotopie uzbrojony mężczyzna wybijając dziurę w ścianie, włamał się do sklepu próbując wyciągnąć sejf z utargiem. Mężczyzna zaczął uciekać, kiedy usłyszał nadjeżdżający samochód. Policjanci nie dali mu jednak żadnych szans. Teraz mężczyzna odpowie za szereg przestępstw. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

W poniedziałek 27 maja o godzinie 03:20 w Konotopie nowosolscy policjanci w składzie sierżant Rafał Wawrzusiszyn oraz sierżant Jacek Kowalewski zauważyli wybity otwór w bocznej ścianie sklepu jednego z marketów, a następnie zauważyli mężczyznę uciekającego w kierunku lasu. W wyniku bezpośredniego pościgu, mężczyzna został bez trudu zatrzymany przez mundurowych. Włamywacz w trakcie ucieczki wyrzucił plecak, w którym znajdowała się broń palną z podpiętym magazynkiem, w którym znajdowała się ostra amunicja. Jak się okazało mężczyzna posiadał również przy sobie kilka naboi śrutowych do broni gładkolufowej. W trakcie ustaleń okazało się że był również drugi sprawca, który jako pierwszy zdołał uciec z miejsca zdarzenia. W toku dalszych czynności ujawniono narkotyki w miejscu zamieszkania 38 - latka. Mężczyzna odpowie za szereg przestępstw. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia. Sąd wobec mężczyzny zastosował 3 miesięczny areszt. Trwają ustalenia zmierzające do zatrzymania drugiego sprawcy usiłowania włamania do sklepu.

Nowosolscy policjanci walczą z przestępczością na terenie całego powiatu nowosolskiego. To kolejny sukces na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

 

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

sierżant sztabowy Renata Dąbrowicz – Kozłowska

  • Oględziny zabezpieczonej broni
  • Technik robiący zdjęcie zabezpieczonych przy włamaniu przedmiotów
  • Oględziny zabezpieczonej broni
  • Zabezpieczone kastety i narkotyki
  • Wyżłobiona dziura w ścianie
  • Wyżłobiona dziura w ścianie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.67 MB)

Powrót na górę strony