Aktualności

Kradzione auta tankował kradzionym paliwem. 19-latek z zarzutami

Data publikacji 21.05.2019

Mieszkaniec powiatu sulęcińskiego przysporzył sobie nie lada problemów, a wszystko to przez nietypowy pomysł na spędzanie wolnego czasu. 19-latek kradł samochody, następnie tankował nie płacąc za paliwo, a gdy podróż go nużyła, porzucał auta. W dodatku nie posiadał prawa jazdy.

Sulęcińscy kryminalni na początku maja  otrzymali zgłoszenie o kradzieży paliwa na jednej ze stacji w Torzymiu. Zajmujący się sprawą funkcjonariusze bardzo szybko dotarli do 19-letniego mieszkańca powiatu sulęcińskiego. Policjanci ustalili, że mężczyzna oprócz kradzieży paliwa, ma na swoim koncie również kradzieże pojazdów, których dokonał w Torzymiu i Gorzowie Wielkopolskim. Dwukrotnie postanowił urządzić sobie przejażdżkę cudzym kosztem.

Nastolatek w pierwszej kolejności włamywał się do samochodu, następnie tankował go, nie płacił za paliwo, a na koniec niszczył i porzucał. Jeden ze skradzionych pojazdów, po zakończonej podróży, podpalił. Sulęcińscy policjanci w sprawie 19-latka nadal zbierają materiał dowodowy,

Po zatrzymaniu młody mężczyzna przyznał również, że nie posiada prawa jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za popełnione wykroczenia i przestępstwa, w tym za krótkotrwałe użycie pojazdów oraz ich zniszczenie mężczyźnie może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

sierżant Klaudia Richter

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

  • policjant z podejrzanym

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.33 MB)

Powrót na górę strony