Aktualności

Nietrzeźwy kierowca tira staranował szlaban kolejowy – w ciężarówkę wjechał pociąg towarowy

Data publikacji 26.04.2019

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w piątkowy wieczór (26 kwietnia) w Świebodzinie. Kierowca ciężarówki staranował szlaban i wjechał na zamknięty przejazd kolejowy. Chwilę później w tira wjechał pociąg towarowy. 56-letni kierujący miał w swoim organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyznę i będą szczegółowo ustalać okoliczności zdarzenia.

W piątkowy wieczór (26 kwietnia) po godz. 18 na ulicy Sobieskiego w Świebodzinie doszło do niebezpiecznego w skutkach zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciężarówką z naczepą wjechał na strzeżony przejazd kolejowy, taranując wcześniej szlaban. Chwilę później w naczepę wjechał pociąg towarowy, przez co oddzieliła się ona do ciągnika siodłowego, w którym znajdował się wciąż kierowca ciężarówki. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikomu – kierowcy ciężarówki, maszyniście pociągu ani innym postronnym osobom nic się nie stało. Na miejsce przybyły służby ratunkowe oraz patrole świebodzińskiej Policji. Policjanci zatrzymali 56-letniego kierującego ciężarówką (obywatel Ukrainy). Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu, jednak nie chciał poddać się badaniu trzeźwości. Zrobił to dopiero w szpitalu, po badaniu krwi. Tam policyjny alkomat wskazał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia. Jutro, po wytrzeźwieniu, przeprowadzone zostaną z nim czynności procesowe. Świebodzińscy policjanci będą ustalać wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

 

Opracował: sierż. szt. Maciej Kimet

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

 

  • Zdarzenie drogowe w Świebodzinie
  • Zdarzenie drogowe w Świebodzinie
  • Zdarzenie drogowe w Świebodzinie