Policjanci na rowerach dbają o bezpieczeństwo mieszkańców - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Policjanci na rowerach dbają o bezpieczeństwo mieszkańców

Data publikacji 23.04.2019

Od piątku (19 kwietnia) w Zielonej Górze i pojawiać się będą policjanci na rowerach. Poruszanie się jednośladem umożliwia mundurowym szybkie i sprawne dotarcie w takie miejsca, gdzie dojazd radiowozem nie jest możliwy.

Piękna i słoneczna pogoda sprzyja zarówno rowerzystom jak i pieszym. Coraz więcej mieszkańców spaceruje po zielonogórskim deptaku i skwerach. Policjanci dbają, aby było tam spokojnie i bezpiecznie. Z radiowozów przesiedli się na jednoślady i na rowerach patrolują ulice Zielonej Góry. Patrol rowerowy można spotkać w parkach i skwerach.

Patrole rowerowe Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze pojawiają się od 11 lat w centrum miasta, od siedmiu lat także w innych miejscowościach powiatu. Mundurowi pełniący służbę na jednośladach mogą dojechać w miejsca, w które nie dojedzie radiowóz np. alejki parkowe, ścieżki leśne. Umożliwia to także sprawniejsze i szybsze dojechanie na miejsce interwencji.

Zielona Góra, to miasto przyjazne rowerzystom, którzy od kilku lat mogą poruszać się także po zielonogórskim deptaku. Nie zapominajmy jednak, że służy on głównie pieszym. Wiele rodzin spaceruje tam z dziećmi, dlatego rowerzyści muszą szczególnie uważać jadąc deptakiem. Zadaniem policjantów na rowerach jest wiec również monitorowanie zachowań rowerzystów na deptaku oraz licznych ścieżkach rowerowych w mieście.

Pełniąc służbę na rowerach, policjanci zwracają uwagę na wykroczenia porządkowe, szczególnie związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych, a na polecenie dyżurnego podejmują także interwencje. Patrole rowerowe służą także pomocą innym policjantom. Bardzo ważne w ich służbie jest jednak oddziaływanie prewencyjne i dbanie o ład i porządek w mieście.

 

Źródło: podinsp. Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • policjanci na rowerach stoją przy zielonogórskiej komendzie
  • policjanci patrolują miasto na rowerach
  • policjanci patrolują park na rowerach