III miejsce lubuskiego policjanta na II Mistrzostwach Policji w podciąganiu na drążku - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

III miejsce lubuskiego policjanta na II Mistrzostwach Policji w podciąganiu na drążku

Data publikacji 19.04.2019

W Poznaniu odbyły się II Mistrzostwa Policji w podciąganiu na drążku. Celem przedsięwzięcia była popularyzacja i upowszechnianie sportów siłowych wśród policjantów i pracowników Policji. W zmaganiach uczestniczył policjant z żarskiej komendy - sierż. szt. Adrian Rezlerski, który zdobył III miejsce z rezultatem 47 podciągnięć.

We wtorek (16 kwietnia) w Poznaniu odbyły się II Mistrzostwa Policji w podciąganiu na drążku. Organizatorem przedsięwzięcia był Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów OPP w Poznaniu. W zawodach wystartowało 28 zawodników w tym 4 policjantki. Funkcjonariusze reprezentowali pięć województw: pomorskie, kujawsko-pomorskie, śląskie, lubuskie i wielkopolskie.

Reprezentantem województwa lubuskiego był sierż. szt. Adrian Rezlerski z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, który po raz pierwszy uczestniczył w tego typu zmaganiach i zajął III miejsce z rezultatem 47 podciągnięć. Adriana o włos wyprzedzili sierż. szt. Adam Biedziak z OPP w Katowicach z wynikiem 51 powtórzeń, który zajął I miejsce oraz sierż. Jakub Tim z KWP w Poznaniu, który zajął II miejsce z wynikiem 49 powtórzeń. Rywaliza była zacięta ale poziom jaki reprezentowali uczestnicy bardzo wyrównany. Wśród kobiet najlepsza była st. post. Hanna Perz z KP Poznań Wilda z wynikiem 27 powtórzeń.

Podczas zawodów ściśle obowiązywały zasady. Zawodnik rozpoczynał podciąganie od pełnego wyprostu ramion, po komendzie START podciągał się do momentu aż broda znajdzie się nad drążkiem, a następnie opuszczał się w dół do pełnego wyprostu w stawach łokciowych - nie jest to prosta sprawa, a dyscyplina ta wymaga wielkiego wysiłku i sprawności fizycznej.

Sierż. szt. Adrian Rezlerski ukończył Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp. Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Od lat pasjonuje się sportem, szczególnie treningiem funkcjonalnym, poprawą wszystkich cech motorycznych tj. szybkości, dynamiki, siły i wytrzymałości, a także sztukami walki: boks, mma. Ukończył szkolenie z zakresu cross treningu, wcześniej trenował zapasy teraz jest instruktorem sportów walki - zapasów. To wszystko pozwoliło mu osiągnąć tak dobry wynik.

Gratulujemy Adrianowi i wszystkim uczestnikom sprawności i zachęcamy do spróbowania swych sił w podciąganiu.

 

Źródło: kom. Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

foto: ZW NSZZ P woj. wielkopolskiego oraz KPP w Żarach

  • sierż. szt. Adrian Rezlerski podciąga się na drążku
  • sierż. szt. Adrian Rezlerski podciąga się na drążku
  • sierż. szt. Adrian Rezlerski odbiera nagrodę
  • uczestnicy turnieju
  • dyplom sierż. szt. Adriana Rezlerskiego
  • puchar sierż. szt. Adriana Rezlerskiego