Aktualności

Motocyklista zakończył ucieczkę na barierkach. W pościgu pieszym szybsi byli policjanci

Data publikacji 19.04.2019

Nowosolscy policjanci po skutecznym pościgu zatrzymali 29-letniego motocyklistę, który nie posiadał uprawnień do kierowania, ubezpieczenia oraz przeglądu technicznego pojazdu. Mężczyzna podczas ucieczki wykonywał niebezpieczne manewry na drodze i znacznie przekraczał prędkość. Swoją brawurową jazdę zakończył uderzając w barierę energochłonną. 29-latek próbował jeszcze uciekać pieszo, jednak policjanci okazali się szybsi.

W środę (17 kwietnia) w godzinach popołudniowych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli motocyklistę, który na widok radiowozu nerwowo przyspieszył. Gdy funkcjonariusze użyli sygnałów do zatrzymania, kierowca zaczął uciekać. Rozpoczął się pościg, podczas którego motocyklista wielokrotnie stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym poprzez niebezpieczne wyprzedzanie innych pojazdów i zmuszanie ich do gwałtownego hamowania. W pewnym momencie uciekinier wykonując manewr wyprzedzania jednego z pojazdów, nie dostosował prędkości do warunków na drodze, zjechał na przeciwległy pas i uderzył w barierę energochłonną. Po upadku postanowił jeszcze spróbować uciec pieszo, jednak policjanci okazali się szybsi. Motocyklista doznał niegroźnego uszkodzenia ręki. Przed przybyciem pogotowia ratunkowego mundurowi udzielili mu pierwszej pomocy. 29-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego odpowie teraz za nie zatrzymanie się do kontroli, liczne wykroczenia w ruchu drogowym oraz spowodowanie kolizji.

Święta to dobry czas, żeby pomyśleć o ciepłej i miłej atmosferze, pięknym zapachu domowego ciasta i rodzinnych spotkań przy stole. Jednak, aby było to możliwe należy „włączyć” myślenie. Kierowco! Zadbaj o siebie i innych na drodze!

 

Źródło: sierżant sztabowy Renata Dąbrowicz – Kozłowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • policjanci pracujący na miejscu zdarzenia drogowego
  • policjant zatrzymuje pojazd
Powrót na górę strony