Kilkadziesiąt włamań w kilka dni. Kryminalni zatrzymali dwóch podejrzanych - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Kilkadziesiąt włamań w kilka dni. Kryminalni zatrzymali dwóch podejrzanych

Data publikacji 18.04.2019

Policjanci zatrzymali 28-latka, który w przeciągu kilku dni włamał się do kilkudziesięciu piwnic na terenie Międzyrzecza. Zatrzymany został także 34-latek, który pomagał mu w sprzedaży skradzionych przedmiotów. Za kradzież z włamaniem Kodeks Karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu prowadzili działania, które miały na celu wytypowanie i ustalenie sprawcy licznych włamań do piwnic na terenie miasta, do których dochodziło w kwietniu. Z analizy zgłoszeń osób poszkodowanych wynikało, że sprawca skupił się na kradzieży elektronarzędzi: pił, kosiarek i drobnych przedmiotów. Podczas wykonywania działań procesowych przy zgłoszonych włamaniach, policjanci ujawniali kolejne otwarte piwnice, o których właściciele nie mieli jeszcze pojęcia. Dokładna analiza wszystkich zgłoszeń, sposobu działania sprawcy oraz liczne działania operacyjne, pozwoliły na wytypowanie podejrzanego oraz jego zatrzymanie.

Policjanci przedstawili 28-latkowi aż 31 zarzutów włamań i kradzieży, do których mężczyzna się przyznał. Łączna suma strat, przedstawiona przez pokrzywdzonych to niemal 12 tys. zł. Funkcjonariusze nie wykluczają, że zarzutów będzie znacznie więcej, gdyż mogą zgłaszać się kolejni pokrzywdzeni, którzy nie ujawnili jeszcze kradzieży w swoich piwnicach. W efekcie prowadzenia intensywnych działań, zarówno procesowych jak i operacyjnych, policjanci odzyskali większość skradzionych przedmiotów, które wrócą do swoich właścicieli.

Kryminalni zatrzymali również 34-latka, który pomagał w sprzedaży niektórych „łupów” przestępcy. On również usłyszał zarzuty. Odpowie za paserstwo, za co grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: asp. Justyna Łętowska

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

  • Przesłuchanie zatrzymanego
  • przedmioty pochodzące z kradzieży z włamaniem
  • policjant przegląda przedmioty pochodzące z kradzieży z włamaniem
  • policjant przegląda przedmioty pochodzące z kradzieży z włamaniem
  • przedmioty pochodzące z kradzieży z włamaniem
  • przedmiot pochodzący z kradzieży z włamaniem
  • przedmioty pochodzące z kradzieży z włamaniem
  • przedmioty pochodzące z kradzieży z włamaniem