Aktualności

Policjanci zabezpieczyli blisko 20 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. Podejrzany o przestępstwa gospodarcze usłyszał zarzuty

Data publikacji 08.04.2019

Na blisko 30 tysięcy złotych strat naraził Skarb Państwa 41-latek, który handlował papierosami bez polskich znaków akcyzowych. Akcja wschowskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą pozwoliła na zabezpieczenie dużych ilości nielegalnych papierosów, jak i pociętego tytoniu.

Wschowscy policjanci Wydziału Kryminalnego specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej trafili na trop mieszkańca gminy Sława, który postanowił wzbogacić się oferując do sprzedaży po cenie dużo niższej papierosy bez polskich znaków akcyzy. Przeprowadzona w ubiegły piątek (5 kwietnia) akcja wschowskich policjantów pozwoliła na zabezpieczenie przygotowanych do sprzedaży prawie 20 tysięcy sztuk papierosów. Jak się okazało towaru było znacznie więcej. W trakcie wykonywania czynności na sąsiedniej posesji, którą opiekował się 41-latek policjanci zabezpieczyli worek z 6,5 kilograma pociętego tytoniu, który również miał trafić na nielegalny rynek.

Zabezpieczony w sprawie materiał dowodowy uszczuplił budżet Państwa o podatek akcyzowy i VAT na kwotę blisko 30 tysięcy złotych. 41-letni mieszkaniec gminy Sława usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa karno-skarbowe mężczyźnie grozi wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.

 

podkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

  • Policjant obok skrzyni z zabezpieczoną krajanką tytoniową.
  • Paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy, zabezpieczone przez policjantów.
  • Worek z krajanką tytoniową.
Powrót na górę strony