Za profesjonalizm podziękował mąż uratowanej kobiety - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Za profesjonalizm podziękował mąż uratowanej kobiety

Data publikacji 01.04.2019

Natychmiastowa i zdecydowana reakcja policjanta ze Słubic zapobiegła tragedii. Sierż. Tomasz Tetera uratował starszą kobietę, która przewróciła się na chodniku. Mundurowy udzielił pierwszej pomocy - podjął resuscytację, którą prowadził do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Dzięki temu kobieta odzyskała świadomość i została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej dalszej pomocy. Teraz jej mąż osobiście podziękował policjantowi za profesjonalizm i uratowanie życia.

Zdarzenie miało miejsce 15 lutego w Słubicach. Policjant - sierż. Tomasz Tetera - otrzymał informację o nieprzytomnej kobiecie, leżącej na chodniku przy jednej z ruchliwych ulic w Słubicach. W takich wypadkach liczą się sekundy - policjant wspólnie ze strażnikiem miejskim z którym pełnił służbę, bardzo szybko znaleźli się na miejscu zdarzenia. Starsza kobieta, z którą nie było z nią żadnego kontaktu, była sina i z widoczną raną głowy. Policjant zareagował natychmiast, od razu przystąpił do udzielania pierwszej pomocy, podjął resuscytację krążeniowo – oddechową. Dzięki tym działaniom przywrócono akcje serca, a po chwili kobieta została oddana w ręce ratowników medycznych. 68-letnia mieszkanka Słubic została przetransportowana do szpitala, gdzie uzyskała specjalistyczną pomoc. Jak ustalono później kobieta w pewnym momencie przewróciła się i straciła przytomność. Szybkość i profesjonalne działania ratunkowe miały szczęśliwy finał, pozwoliły na uniknięcie tragedii. Policjant ze strażnikiem miejskim dotarli na miejsce niemalże w ostatniej chwili.

Nasz młody policjant cieszy się, że znalazł się o właściwym czasie we właściwym miejscu, tam gdzie pomoc była potrzebna. Funkcjonariusz udowodnił, że policjanci służą ludziom dla ich bezpieczeństwa. W piątek (29 marca) do Komendy Powiatowej Policji w Słubicach przybył mąż uratowanej kobiety aby osobiście podziękować policjantowi za uratowanie życia jego żonie. Podziękowania na ręce funkcjonariusza złożył w obecności Zastępcy Komendanta Powiatowego w Słubicach podkom. Mariusza Wojtuściszyna.

 

Źródło: mł. asp. Ewa Murmyło

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach