Aktualności

Policyjne kontrole sposobem na walkę z pijanymi kierowcami

Data publikacji 04.03.2019

Niemal 250 przebadanych kierowców, to bilans porannych kontroli trzeźwości, które policjanci ze strzeleckiej drogówki przeprowadzili w poniedziałek (4 marca) na drogach powiatu. Takie działania mają na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierowców z dróg oraz wyrobienie wśród zmotoryzowanych przeświadczenia o wysokim prawdopodobieństwie kontroli i konsekwencji związanych z nieodpowiedzialną jazdą.

W ostatnim czasie bardzo dużo mówiło się o kontrolach stanu trzeźwości. Wielu kwestionowało podstawy prawne i ich skuteczność. Jednak jak pokazuje sytuacja 24 lutego ze Zwierzyna, gdzie pijany kierowca wypadł z drogi i potrącił cztery osoby na chodniku, policyjna reakcja na nieodpowiedzialne zachowania musi być stanowcza i zdecydowana:

WJECHAŁ NA CHODNIK I POTRĄCIŁ CZTERY OSOBY - MIAŁ PONAD 1,5 PROMILA.

Dlatego policjanci bardzo duża uwagę zwracają właśnie na trzeźwość kierowców. Właściwie każda kontrola kończy się sprawdzeniem stanu trzeźwości. Tylko w 2018 roku policjanci ze Strzelec Krajeńskich przeprowadzili około 19 tysięcy badań na zwartość alkoholu. Z tej liczby ponad stu kierowców znajdowało się pod jego działaniem. Mimo faktu, że zatrzymanych kierowców pod działaniem alkoholu z roku na rok jest coraz mniej, przy coraz większej liczbie badań, to ich liczba nadal jest zbyt wysoka.

Policyjnej kontroli trzeba się spodziewać o każdej porze, na każdej drodze. Tylko w poniedziałek (4 marca) mundurowi ze strzeleckiej drogówki sprawdzili około 250 kierowców. Policjanci byli widoczni na ulicy Wodociągowej w Strzelcach Krajeńskich i na ulicy Kościuszki w Starym Kurowie. Cieszy fakt, że tym razem wszyscy byli trzeźwi. Przypominamy, że każdy kierowca, który wsiada za kierownicę po alkoholu, to potencjalne zagrożenie na drodze, dlatego podobnych kontroli trzeba się spodziewać o każdej porze na każdej drodze.

 

Źródło: młodszy aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

  • policjantka idzie wzdłuż drogi do pojazdów
  • policjantka bada trzeźwość kierowców
  • policjant bada trzeźwość kierowców
  • policjantka sprawdza dane kierowców w radiowozie
  • policjantka sprawdza trzeźwość kierowcy
  • policjantka sprawdza trzeźwość kierowcy
  • policjant obserwuje pojazdy przygotowane do kontroli trzeźwości
  • policjantka sprawdza trzeźwość kierowcy
Powrót na górę strony