Włamali się do kiosku w centrum miasta. Na gorącym uczynku zatrzymali ich policjanci - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KMP Gorzów Wielkopolski

Włamali się do kiosku w centrum miasta. Na gorącym uczynku zatrzymali ich policjanci

Data publikacji 11.02.2019

Trzech mężczyzn usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem do kiosku w centrum Gorzowa Wlkp. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku przez współpracujących ze sobą policjantów z komendy miejskiej i Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp. Okazało się, że do tego samego kiosku dwóch zatrzymanych włamało się także dwa dwa dni wcześniej.

W piątek (8 lutego) w nocy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim otrzymał zgłoszenie, że kilka osób włamuje się do kiosku w centrum miasta. Natychmiast skierował tam nieumundurowanych policjantów. Ci już po chwili, gdy przybyli na miejsce zauważyli trzech mężczyzn, którzy przez wybitą w kiosku szybę wynosili paczki papierosów.

Włamywacze zorientowali się, że są obserwowani i zaczęli uciekać. Policjanci ruszyli w pościg pieszy i szybko zatrzymali dwóch podejrzanych – 31 i 36-latka. W tym czasie ze wsparciem na miejsce przybyli mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim, którzy ustalili rysopis trzeciego mężczyzny i zatrzymali go kilka ulic dalej. 19-latek podczas zatrzymania posiadał przy sobie 6 paczek papierosów, a 31-latek pod odzieżą schował ich aż 14.

Trzech podejrzanych zostało przewiezionych do gorzowskiej komendy. W trakcie czynności okazało się, że dwóch z nich (31 i 36-latek) włamali się do tego samego kiosku dwa dni wcześniej. Usłyszeli oni po dwa, a 19-latek jeden zarzut kradzieży z włamaniem. Zgodnie z Kodeksem Karnym grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: st. sierż. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.