Aktualności

KPP Krosno Odrzańskie

Policjanci zabezpieczyli blisko 17 tys. sztuk nielegalnych papierosów i zatrzymali podejrzanego

Data publikacji 07.02.2019

W środę (6 lutego) gubińscy policjanci skontrolowali samochód BMW, który stał w rejonie targowiska. W pojeździe policjanci znaleźli blisko 17 tysięcy sztuk papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. Papierosy te miały być nielegalnie wprowadzone do obrotu.

Kontrabanda to towar, który został nielegalnie przewieziony przez granicę z pominięciem opłat celnych, akcyzy i innych należności wobec państwa. Co roku, w wyniku takich działań Skarb Państwa ponosi duże straty. W walce z tym procederem zaangażowane są różne służby, w tym także policjanci z krośnieńskiego powiatu.

W środę (6 lutego) dzięki pracy operacyjnej gubińskich kryminalnych udało się zabezpieczyć 840 paczek papierosów. Znajdowały się one w BMW, które zaparkowane było przy targowisku. Policjanci zatrzymali także 59-latka, który przebywał w tym pojeździe. Za tego typu przestępstwo może grozić mu wysoka grzywna. Gdyby ten nielegalny towar trafił na rynek, Skarb Państwa z powodu nieopłaconych należności celnych, podatku i podatku akcyzowego straciłby ponad 30 tysięcy złotych.

 

Źródło: kom. Norbert Marczenia

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim