Aktualności

Bezpieczeństwo jest w modzie – zakładajmy odblaski i bądźmy widoczni!

Data publikacji 31.01.2019

W czwartkowy poranek sulęcińscy policjanci podjęli się misji specjalnej. Promowali modę… modę na odblaski. Mundurowi rozdawali „świecące” opaski napotkanym uczniom i ich rodzicom. Zapewniamy, że trend na bycie widocznym jest i będzie aktualny!

Jeszcze przed pierwszym dzwonkiem, sulęcińscy policjanci udali się ze specjalnym zadaniem w okolice Szkoły Podstawowej w Torzymiu. Celem spotkania mundurowych z uczniami było promowanie „pozytywnej” mody na noszenie odblasków zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Policjanci rozdawali „świecące” opaski napotkanym uczniom i ich rodzicom. Nie zabrakło także chwili na miłą rozmowę. Każdy obdarowany zadeklarował, że będzie nosił otrzymany odblask. Dzisiejsza misja specjalna, to jedna z wielu inicjatyw podejmowanych przez sulęcińskich policjantów. Cel jest zawsze ten sam – poprawa bezpieczeństwa na drogach, poprzez zachęcenie jak największej liczby osób pieszych do korzystania z elementów odblaskowych - nie tylko po zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również na obszarze zabudowanym na odcinkach dróg słabo oświetlonych lub nieoświetlonych. Nawet najmniejszy odblask, umieszczony w widocznym miejscu jest sygnałem dla kierowcy, że nie jest on sam na drodze. Zawieszki, opaski, kamizelki czy też latarki powodują, że ryzyko potrącenia pieszego jest znacznie mniejsze.

Sulęcińscy policjanci przypominają, że okres zimowy to wyjątkowo trudny czas dla uczestników ruchu drogowego. Szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w tym również osoby piesze. Pamiętajmy, bezpieczeństwo jest w modzie. Nośmy odblaski!

 

sierżant Klaudia Richter

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

  • Policjant wręczający odblaski dzieciom.
  • Policjant wręczający odblaski dzieciom.
  • Policjant wręczający odblaski dzieciom.
Powrót na górę strony