Aktualności

Bezdomni mogą liczyć na pomoc Policji

Data publikacji 23.01.2019

Policjanci każdego dnia pomagają bezdomnym, którzy znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Funkcjonariusze sprawdzają miejsca ich przebywania, aby zapobiec ewentualnym tragediom z udziałem osób najbardziej potrzebujących. Panujące mrozy stanowią ogromne zagrożenie. Nie bądźmy obojętni i informujmy służby o osobach bezdomnych.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych. Patrole mają na celu skuteczniejsze dotarcie do potrzebujących, którzy w okresie zimowym mogą skorzystać z różnych form pomocy, między innymi noclegowni, ogrzewalni, a także ciepłego posiłku czy odzieży. Okres zimowy, gdy temperatury spadają poniżej zera, to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Nie bądźmy obojętni.

Pomóc może każdy. Wystarczy zwrócić uwagę na osoby bezdomne przebywające na terenach ogrodów działkowych, czy siedzące na ławkach, będące niestety często pod wpływem alkoholu, i powiadomić o tym Policję, Straż Miejską lub Pogotowie Ratunkowe. Policjanci każdego dnia podczas służby patrolują ulice miasta, zwracając szczególną uwagę na parki, skwery oraz ogródki działkowe w obawie, czy nie znajduje się tam potrzebująca osoba. Funkcjonariusze wskazują osobom bezdomnym noclegownie czy inne miejsca, gdzie można się ogrzać i otrzymać posiłek.

Wszyscy powinniśmy wzmóc czujność i zainteresowanie osobami, które z uwagi na swój wiek, stan zdrowia, bezdomność lub nietrzeźwość mogą być narażone na wychłodzenie. Ta pomoc nic nie kosztuje, a może ocalić czyjeś życie. Ważne jest, aby każdy z nas w tym trudnym okresie był wrażliwy na osoby, które mogą stać się ofiarami mrozów. Wszelkie informacje należy kierować pod numer alarmowy 112

 

starszy sierżant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • Policjant w opuszczonym budynku.
  • Policjant w opuszczonym budynku.
  • Policjant w opuszczonym budynku.
Powrót na górę strony