Aktualności

Ruszają ferie i działania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Meldunek o ich gotowości został już zgłoszony

Data publikacji 11.01.2019

Lubuska Policja była współgospodarzem konferencji dotyczącej rozpoczynających się właśnie ferii. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak zapewnił, że każda ze służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo jest gotowa do wzmożonych działań. Będzie dużo kontroli i nadzoru, aby każdy uczeń mógł cieszyć się odpoczynkiem, ale i mieć przekonanie, że jest bezpieczny. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo najmłodszych!

Za chwilę w szkołach zabrzmi ostatni dzwonek oznajmiający półmetek szkolnych zmagań. Rozpoczynające się ferie to moment zabawy, odpoczynku i chwili na złapanie solidnego oddechu. Ale to także czas intensywnych działań przedstawicieli służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Duża tu rola właśnie organów podlegających wojewodzie. Dlatego tradycyjnie już przedstawiciele tych służb zorganizowali wspólną konferencję prasową, na której zgłosili swą gotowość do działań i realizacji zadań, za które są odpowiedzialne.

Na spotkaniu do dyspozycji dziennikarzy byli Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, inspektor Krzysztof Sidorowicz, Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, brygadier Patryk Maruszak, Lubuski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Bogdan Trzypis, Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa oraz Lubuski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Dorota Konaszczuk.

Każdy z przedstawicieli zgłosił gotowość do wzmożonych działań omawiając poszczególne zadania, które w tym czasie będą realizowane. Jeśli chodzi o Lubuską Policję będą to intensywne czynności szczególnie w ruchu drogowym. W tej materii górę biorą liczne kontrole autokarów, którymi najmłodsi pojadą na ferie. O tym, że nie są one fikcją w poprzednich latach przekonało się kilku przewoźników, którzy musieli podstawić autokary zastępcze. Choć w tym obszarze nastąpił spory progres. Ale to także kontrole na samej drodze, aby ruch pojazdów odbywał się płynnie i przede wszystkim bezpiecznie. Będziemy również sprawdzać punkty sprzedaży alkoholu, czy nie trafia on w ręce nieletnich. Wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej będziemy sprawdzać centra rozrywek czy stosowane tam rozwiązania zapewniają bezpieczeństwo osobom z nich korzystającym. Będziemy działać razem z przedstawicielami stacji sanitarno- epidemiologicznych czy pozostające w ich dyspozycji placówki postępują zgodnie z literą prawa. No i oczywiście wspólne kontrole z Inspekcją Transportu Drogowego w zakresie sprawdzeń tych większych pojazdów. Ale jesteśmy także we ścisłej współpracy z Kuratorium Oświaty, który to organ też ma wiele zadań w ten wolny od nauki czas. Wszyscy razem musimy dochować należytych starań, aby ciążące na nas zadania były wykonywane w trosce o najmłodszych. Ale to także duża odpowiedzialność dla rodziców, opiekunów prawnych czy wychowawców na organizowanych półkoloniach, aby cały czas przekazywać zasady bezpiecznych form spędzania wolnego czasu oraz tego czy są one przez najmłodszych respektowane. Sprawmy wspólnie, aby ferie 2019 w podsumowaniu służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wybrzmiały radośnie.

 

nadkomisarz Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim

starszy sierżant Mateusz Sławek

 

 

  • Policjant przemawia do mikrofonu, obok inny mężczyzna.
  • Strażak przemawiający do mikrofonu.
  • Funkcjonariusz Inspekcji Transportu Drogowego przemawiający do telefonu, a obok inny policjant.
  • Funkcjonariusze i inne osoby stojące w szeregu w sali konferencyjnej.
  • Kobieta przemawiająca do mikrofonu.
  • Mężczyzna przemawiający do mikrofonu.
Powrót na górę strony