Aktualności

Reagujemy na sygnały mieszkańców, eliminujemy piratów drogowych

Data publikacji 31.12.2018

Gorzowska Policja reaguje na sygnały mieszkańców Wawrowa i eliminuje z ruchu drogowego kierowców jeżdżących z nadmierną prędkością. Po zgłoszeniach na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonariusze drogówki w miniony weekend zatrzymali kierowcom osiem praw jazdy tylko w tej miejscowości. W ciągu ostatnich 4 miesięcy jest to już ponad 30 takich przypadków.

Około cztery miesiące temu gorzowscy policjanci otrzymali niepokojące zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości przez kierowców w Wawrowie. Policjanci od razu zareagowali na informacje mieszkańców i już kilka dni później zatrzymali tam prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Mając świadomość zagrożenia jakie stwarzają dla mieszkańców i podróżnych zbyt szybko jeżdżące pojazdy, gorzowska drogówka w Wawrowie stale prowadzi działania kontrolne. Takie odbyły się w miniony weekend (28-30 grudnia). Wykorzystując nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem mundurowi sprawdzali prędkość kierowców i wyciągali konsekwencje wobec tych, którzy za nic mieli sobie przepisy i ograniczenia. W efekcie zatrzymano osiem praw jazdy za jazdę z nadmierną prędkości w terenie zabudowanym. Poza utratą uprawnień na trzy miesiące, kierowcy ukarani zostali także mandatami w kwocie od 400 do 500 złotych i 10 punktami karnymi.

Dzięki zgłoszeniom mieszkańców i reakcji policjantów w ciągu ostatnich 4 miesięcy w Wawrowie ponad 30 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. To kolejny przykład na to jak skutecznym narzędziem jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która w łatwy i szybki sposób pozwala mieszkańcom przekazać Policji informacje o niebezpiecznych sytuacjach do jakich dochodzi w ich najbliższym otoczeniu.

 

Opracował: starszy sierżant Mateusz Sławek

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Powrót na górę strony