Aktualności

Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w czasie Świąt Bożego Narodzenia

Data publikacji 19.12.2018

W najbliższych dniach strzeleccy policjanci będą prowadzili działania „Boże Narodzenie”. W tym czasie na drogach powiatu bezpieczeństwa będą pilnowali mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego wspomagani policjantami z pozostałych pionów. Tradycyjnie mundurowi będą sprawdzać trzeźwość i prędkość kierowców poruszających się po drogach. Policyjnych kontroli trzeba się spodziewać nie tylko na głównych trasach powiatu, ale również na tych lokalnych.

Każdego roku okres świąt wiąże się ze wzmożonym ruchem na drodze. Wiele osób, w tym właśnie czasie, odwiedza najbliższych korzystając „z wolnego” od pracy. Święta bożego Narodzenia są bez wątpienia najbardziej rodzinne, jednak coraz więcej osób postanawia spędzić je nad morzem, czy w górach. Obie formy spędzania świąt powodują, że na drogach całego kraju obserwujemy wzmożony ruch, który w połączeniu z zimowymi warunkami wymaga od kierowców szczególnej uwagi i rozsądku. Działania „Boże Narodzenie”, mają na celu zapewnienie płynności ruchu oraz bezpieczeństwa poprzez eliminowanie z dróg osób popełniających niebezpieczne wykroczenia i przestępstwa. W czasie kilkudniowych działań policjanci będą sprawdzili przede wszystkim trzeźwość kierujących, prędkość, sposób przewożenia pasażerów i stan techniczny pojazdów. Policjanci są po to, aby pomagać zmotoryzowanym jednak ci, którzy nie będą stosowali się do przepisów muszą liczyć się z konsekwencjami. Te będą konsekwentnie wyciągane w stosunku do osób bagatelizujących zasady bezpieczeństwa na drodze.

Pamiętajmy, aby przed wyjazdem sprawdzić auto, którym będziemy podróżowali. Wymiana opon na zimowe, sprawdzenie oświetlenia, czy uzupełnienie płynów eksploatacyjnych, to proste czynności, które jednak mogą mieć istotny wpływ na bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że za kilka dni nadejdzie kalendarzowa zima. Warunki atmosferyczne mogą być trudne i szybko się zmieniać. Dlatego warto w dłuższą podróż wybrać się z odpowiednim wyprzedzeniem po to, aby uniknąć niepotrzebnego pośpiechu. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych nerwów, a nasza podróż będzie spokojna i co najważniejsze bezpieczna.

 

Opracował: młodszy aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

  • policjanci wypełniają dokumentację w radiowozie
  • policjantka rozmawia z kierowcą
  • policjantka sprawdza trzeźwość kierowcy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.51 MB)

Powrót na górę strony