Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież i papierosy warte ponad 700 tys. zł - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież i papierosy warte ponad 700 tys. zł

Data publikacji 05.10.2018

W wyniku realizacji przeprowadzonej przez żarskich policjantów oraz funkcjonariuszy Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Gorzowa Wlkp., zabezpieczono blisko 400 sztuk podrabianej odzieży oraz ponad tysiąc paczek papierosów bez akcyzy. Łączna wartość oryginalnych odpowiedników zabezpieczonych rzeczy to ponad 700 tysięcy złotych. Towar do sprzedaży na bazarze w Łęknicy oferowali mężczyźni w wieku 27, 22, 47 lat oraz 36-letnia kobieta. Za przestępstwa gospodarcze może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej kolejny raz przeprowadzili działania na bazarze w przygranicznej Łęknicy. Celem akcji było eliminowanie niezgodnych z prawem procederów sprzedaży podrabianych towarów oraz papierosów bez akcyzy.

W wyniku realizacji przeprowadzonej wspólnie z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Gorzowa Wlkp., w środę (3 października) ujawnili i zabezpieczyli blisko 400 sztuk odzieży na której umieszczone były bezprawnie loga znanych światowych marek. Wartość oryginalnych odpowiedników zabezpieczonych spodni, bluz, butów i koszulek, których jakość była bardzo niska, łącznie przekracza 700 tys. złotych. Towar oferowany był na kilku stoiskach przez mężczyzn w wieku 22, 47 lat oraz przez 36-letnią kobietę-mieszkańców powiatu żarskiego. We wspólnych działaniach na miejscu uczestniczył także pełnomocnik pokrzywdzonych firm, który dokonał weryfikacji zabezpieczonego towaru. Za przestępstwa gospodarcze może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Podczas wspólnej akcji funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Gorzowa Wlkp. sprawdzili także, czy sprzedający wydają kupującym paragony. Osoby nie stosujące się do tych wymagań zostały ukarane mandatami karnymi. Nałożono 8 mandatów na łączną kwotę 4 tys. złotych.

W tym dniu policjanci w wyniku pozyskanych informacji, zabezpieczyli również ponad tysiąc paczek papierosów oraz 2,5 kg tytoniu bez akcyzy, które posiadał w samochodzie zaparkowanym obok stoiska 27-latek z powiatu żarskiego. Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonych wyrobów tytoniowych wynosi blisko 19 tys. złotych. Mężczyzna odpowie za przestępstwo skarbowe. Grozi za to wysoka kara grzywny.

To nie pierwsza realizacja żarskich funkcjonariuszy tego typu. Policjanci podrabianą odzież zabezpieczali także w maju tego roku oraz 2017 roku:

http://zary.lubuska.policja.gov.pl/g12/serwis-informacyjny/aktualnosci/25248,Zarscy-policjanci-kolejny-raz-zabezpieczyli-podrabiana-odziez.html?search=4203

http://zary.lubuska.policja.gov.pl/g12/serwis-informacyjny/aktualnosci/22702,Zarscy-policjanci-kolejny-raz-zabezpieczyli-podrabiana-odziez.html?search=4203

http://zary.lubuska.policja.gov.pl/g12/serwis-informacyjny/aktualnosci/22331,Odziez-z-zastrzezonymi-znakami-towarowymi-zabezpieczyli-zarscy-policjanci.html?search=4203

 

kom. Aneta Berestecka

oficer prasowy KPP w Żarach

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.94 MB)