Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły z odblaskami

Data publikacji 04.09.2018

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży policjanci z żarskiej jednostki monitorują rejon szkół oraz przypominają uczniom o zasadach bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły. Mundurowi rozdają dzieciom odblaski, które zwiększą ich widoczność, a przez to także bezpieczeństwa na drodze.

Z nowym rokiem szkolnym policjanci z żarskiej jednostki rozpoczęli akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach prowadzonych działań funkcjonariusze kontrolują rejon placówek oświatowych, sprawdzają stan techniczny gimbusów przewożących dzieci, stan trzeźwości oraz prędkość z jaką poruszają się kierujący. Monitorują sytuację w pobliżu przejść dla pieszych położonych blisko szkół oraz przystanków autobusowych. Funkcjonariusze zwracają uwagę nie tylko na bezpieczeństwo najmłodszych, ale również na zachowanie kierujących, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego, w szczególności nie ustępują pierwszeństwa pieszym, zatrzymują się na przejściach dla pieszych lub poruszają się z nadmierną prędkością.

We wtorek (4 września) policjanci udali się w rejon szkół, gdzie rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań w drodze do szkoły. Mundurowi rozmawiali nie tylko z najmłodszymi, ale także z ich rodzicami, uświadamiając dorosłym, jak ważną rolę spełniają w trosce o bezpieczeństwo swych pociech. Dzieci obserwując zachowanie rodziców postępują w taki sam sposób. Warto więc już od najmłodszych lat uczyć poprawnych zachowań zgodnych z prawem oraz być przykładem. Mundurowi rozdawali odblaski, zachęcając równocześnie do ich noszenia szczególnie o świcie i po zmroku. Nawet najmniejsze odblaskowe elementy umieszczone na odzieży lub na tornistrach w sposób widoczny bez wątpienia zwiększą poziom bezpieczeństwa na drodze. Upominki współfinansowane zostały ze środków otrzymanych od Gminy Żary oraz Gminy Żary o Statusie Miejskim .

 

kom. Aneta Berestecka

oficer prasowy KPP w Żarach

Powrót na górę strony