Aktualności

Akweny pod lupą policyjnych wodniaków

Data publikacji 09.08.2018

Sezon letni w pełni, fale upałów powodują, że coraz więcej osób korzysta z wypoczynku na wschowskich plażach. Dla policyjnych wodniaków jest to czas wytężonej pracy. Podejmowany przez mundurowych szeroki wachlarz działań ma uchronić przez mogącymi pojawić się ludzkimi tragediami.

Z policyjnych statystyk wynika, że od początku lipca br. w polskich akwenach utonęły 124 osoby. Najczęstszymi okolicznościami wypadków utonięć były:

- kąpiele w miejscach niestrzeżonych, lecz nie zabronionych,

- nieostrożność podczas przebywania nad wodą,

- kąpiele w miejscach zabronionych,

- nieostrożność w czasie łowienia ryb.

Należałoby również wskazać, że w niektórych przypadkach spożywany alkohol bezpośrednio przyczynił się do ludzkiej tragedii.

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to działania priorytetowe wschowskich policyjnych wodniaków, którzy intensywnie monitorują stan bezpieczeństwa na naszych jeziorach w Lginiu i Sławie. Policyjne patrole w szczególności zintensyfikowane kontrole prowadzą w weekendy, kiedy to nasze plaże oblegane są przez osoby pragnące się schłodzić, turystów wypoczywających na łodziach, jachtach, jak również amatorów wędkowania. Policyjni wodniacy podczas służb przyglądają się w jaki sposób korzystamy ze sprzętu wodnego, czy nasze zachowanie nie wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo nasze i pozostałych osób znajdujących się w pobliżu. Eliminowane są i będą osoby nietrzeźwe korzystające ze sprzętu wodnego. Monitoring linii brzegowych, dzikich kąpielisk, parkingów nadzorowany jest przez partole rowerowe. Kilka imprezy które odbyły się na sławskiej plaży, objęte były również monitoringiem mundurowych. Ale działania na wodach, wzmożone kontrole zakończą się wraz z finałem sezonu letniego.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa

 

Powrót na górę strony