Aktualności

Bezpieczeństwo nad wodą to priorytet dla policjantów podczas tegorocznych wakacji

Data publikacji 08.08.2018

Wakacje w pełni, lato w pełni, dlatego policjanci z Międzyrzecza nie przestają kontrolować terenów wodnych oraz kąpielisk. Wszystko po to, aby wypoczywający nad wodą turyści, wczasowicze czuli pewnie i bezpiecznie. Nad wodą bądźmy ostrożni i czujni, zwracajmy uwagę na osoby kąpiące się w naszym otoczeniu, zwłaszcza dzieci i nigdy nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu.

Powiat międzyrzecki jest położony wśród lasów oraz licznych jezior, więc jest chętnie odwiedzany jest przez turystów z całej Polski. Policjanci od pierwszych dni czerwca rozpoczęli już działania związane z zabezpieczeniem sezonu letniego. Pogoda bardzo sprzyja wypoczynkowi nad wodą i dlatego właśnie w rejony jezior oraz dróg dojazdowych do nich, skierowana jest znaczna ilość patroli policyjnych. Na półmetku wakacji policjanci z Międzyrzecza nie odnotowali poważnych zdarzeń na terenach ośrodków wypoczynkowych czy jeziorach. Również nad Jeziorem Lubikowskim, gdzie plaża jest niemal całkowicie wypełniona wypoczywającymi turystami. Policjanci skontrolowali miejsca objęte zakazem kąpieli oraz wędkarzy. Dodatkowo sprawdzane są tzw. dzikie kąpieliska, w których turyści szukają spokoju i wytchnienia.

Ważnym zadaniem mundurowych jest również stały nadzór i kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży, w tym również obozów harcerskich, które przeprowadzane są wspólnie z pracownikami sanepidu oraz strażakami. Oprócz służb na wodach policjanci drogówki prowadzą kontrole na drogach dojazdowych do ośrodków oraz jezior, a także trasach przejazdów nad morze czy w góry. Ruch na drogach jest bardzo duży, dlatego też policjanci kierowani są właśnie w te rejony. Policyjne działania trwać będą do ostatnich dni wakacji.

 

Źródło: asp. Justyna Łętowska

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

 

Powrót na górę strony