Aktualności

Dzielnicowy w czasie wolnym zatrzymał złodzieja

Data publikacji 27.07.2018

Żagański dzielnicowy asp. szt. Artur Sikora w czasie wolnym od służby zauważył w sklepie mężczyznę, który szarpał się z ochroniarzem, a następnie zaczął uciekać. Policjant natychmiast zareagował i ruszył w pościg, który nie trwał długo. Po przebiegnięciu kilku metrów uciekinier został zatrzymany. Jak się okazało ukradł on w sklepie artykuły spożywcze.

W środę (25 lipca) dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu - asp. szt. Artur Sikora w czasie wolnym od służby robił zakupy w jednym z żagańskich marketów. Kiedy odchodził od kasy usłyszał odgłosy szamotaniny, odwrócił się i zauważył, że pracownik sklepu szarpie się z jakimś mężczyzną. Nim podszedł do pracownika sklepu, aby udzielić jemu wsparcia, awanturnik wyszarpnął się i zaczął uciekać. Wówczas policjant pobiegł za nim i po krótkim pościgu go zatrzymał. Okazało się, że mężczyzna ukradł ze sklepu artykuły spożywcze.

Doświadczenie, natychmiastowa i stanowcza reakcja policjanta pozwoliła udaremnić ucieczkę mężczyzny oraz wyciągnąć wobec niego stosowne konsekwencje za popełnione wykroczenie. Za kradzież został on ukarany mandatem karnym. Ta sytuacja to kolejny przykład na to, że policjantem jest się nawet w czasie wolnym od służby.

 

Źródło: st. sierż. Aleksandra Jaszczuk

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Powrót na górę strony