Aktualności

Policjanci kontrolują autokary. Dzieci bezpiecznie jadą do celu

Data publikacji 03.07.2018

W niedzielę (1 lipca) we wczesnych godzinach porannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili uprzednio zgłoszoną kontrolę autokaru przewożącego dzieci na kolonię. Trzeźwość kierowcy, stan techniczny pojazdu, jego wyposażanie oraz dokumenty to kilka z elementów jakie sprawdzają mundurowi. To wszystko po to, aby dzieci mogły bezpiecznie dojechać do celu.

Okres wakacyjny zaczął się na dobre. Czas letnich wyjazdów w pełni. Sulęcińscy policjanci przypominają o możliwości zgłaszania autokarów do kontroli. Jedna z nich miała miejsce w niedzielę. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego, stan techniczny pojazdu, obowiązkowe wyposażenie, dokumenty kierującego jak i pojazdu oraz liczbę przewożonych osób. Kontrolowany autobus był bardzo czysty i zadbany, a co najważniejsze jego stan techniczny nie budził najmniejszych zastrzeżeń. Dzieci mogły wejść do autobusu i bezpiecznie udać się do jednej z nadmorskich miejscowości na zasłużony wypoczynek.

Przypominamy o możliwości zgłaszania planowanych wyjazdów. Pamiętajmy jednak, aby taka informacja dotarła do jednostki Policji możliwie jak najwcześniej. Na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie wyznaczono punkt kontroli autokarów przy ul. Witosa 1 w Sulęcinie (plac przy sklepie Mila). Możliwe jest również przeprowadzenie kontroli w innym, wcześniej ustalonym miejscu. Aby zgłosić kontrolę autokaru należy zadzwonić do Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie w godz. 7.30 - 15.30 pod numer telefonu 95 755 06 20, natomiast po godz. 15.30 pod numer telefonu 95 755 06 11.

Bezpieczne auto to sprawne auto. Zasada ta dotyczy nie tylko autobusów, ale również naszych prywatnych środków transportu! Przed udaniem się na wakacyjny wyjazd sprawdź stan techniczny swojego pojazdu.

 

Źródło: st. post. Klaudia Richter

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

 

Powrót na górę strony