Aktualności

Polsko-niemieckie patrole rowerowe dbają o bezpieczeństwo po obu stronach Odry

Data publikacji 20.06.2018

Wraz z nadejściem cieplejszych dni, na słubickie i frankfurckie ulice wyruszyły policyjne patrole rowerowe. Policjanci z obu miast będą na rowerach monitorować te miejsca, gdzie często nie może wjechać radiowóz, a policjant na jednośladzie dotrze tam szybciej niż patrol pieszy.

Współpraca Polski i Niemiec w rejonie przygranicznym wymaga profesjonalnych działań policjantów obu państw, w celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz zwalczania przestępczości. Wspólne działania mają istotne znaczenie dla bieżącej i przyszłej współpracy niemieckiej i polskiej Policji, poszerzają wiedzę funkcjonariuszy w zakresie prawa czy działań taktycznych.

Sezon letni jest dla policjantów czasem szczególnie wytężonej pracy. W wielu miejscach można spotkać policyjne patrole rowerowe. Wzorem lat ubiegłych policjanci – cykliści pełnią służbę na terenie miast po obu stronach Odry. Spotkać je można przede wszystkim w miejscach trudno dostępnych, a więc w parkach, na terenach rekreacyjnych i wąskich uliczkach. Kiedy zajdzie taka potrzeba szybko i sprawnie dojadą w najdalsze zakamarki obu miast. Mundurowi nie tylko oddziałują prewencyjnie, podejmują również interwencje wobec osób łamiących przepisy.

Wspólne działania polsko-niemieckie pozwalają na zacieśnienie współpracy, poprawę bezpieczeństwa obywateli obu państw oraz ułatwienie im komunikacji z policjantami.

 

asp.Magdalena Jankowska

KPP w Słubicach

Powrót na górę strony