Aktualności

Ściągnij nogę z gazu - aż sześciu kierowców w ciągu jednego dnia straciło prawo jazdy

Data publikacji 18.06.2018

Nowosolscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kolejnym kierowcom, którzy nadmiernie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Mundurowi kontrolowali prędkość kierowców także w miejscach wskazanych przez obywateli na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tylko jednego dnia, w niedzielę (17 czerwca) sześciu kierowców pożegnało się z uprawnieniami do kierowania na trzy miesiące. To skutek niebezpiecznie szybkiej jazdy i przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci ruchu drogowego z Nowej Soli patrolują drogi, gdzie najczęściej dochodzi do kolizji i wypadków, których najczęstszą przyczyną jest nadmierna prędkość. Zaostrzone sankcje stosowane są do kierujących, którzy nie stosując się do przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza w zakresie przekraczania dozwolonej prędkości. Jej rażące przekraczanie o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości czy powodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym są podstawą do zatrzymania prawa jazdy. Tylko w niedzielę (17 czerwca) aż sześciu kierowców straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość. Konsekwencją tego nieodpowiedzialnego zachowania było zatrzymanie uprawnień do kierowania na okres trzech miesięcy, mandat i punkty karne.

Działania nowosolskich policjantów pozwalają wyeliminować z naszych dróg kierowców stwarzających zagrożenie, a tym samym wpływają na bezpieczeństwo nas wszystkich. Efektem końcowym nieprzemyślanego zachowania kierowcy będą poważne konsekwencje karne i finansowe. Policjanci przypominają, że od wielu lat nadmierna prędkość stanowi główną przyczynę wypadków drogowych w całym kraju. Dlatego mundurowi ponawiają apele o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach. Nadmierna prędkość i brawura kierującego mogą przyczynić się do tragedii. Funkcjonariusze zachęcają też do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i zgłaszania o nieprawidłowościach i naruszeniach prawa. Wszystkie sygnały od internautów są przez policjantów skrupulatnie sprawdzane, również związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości. W przypadku potwierdzenia zgłoszenia mundurowi podejmują czynności mające na celu wyeliminowanie danego zagrożenia.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim zależy od nas samych. Rozwaga, umiejętności przewidywania zagrożeń, szacunek dla innych kierowców – to hasła które powinny towarzyszyć przy każdej podróży.

 

Źródło: st. sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli