Aktualności

Bezpieczeństwo nad wodą priorytetem policjantów

Data publikacji 11.06.2018

Spotkania żarskich policjantów z dziećmi oraz dorosłymi podczas festynów, to doskonała okazja, aby rozmawiać i edukować w zakresie bezpieczeństwa. W ramach ogólnopolskiej akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" stróże prawa przypominali o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad akwenami.

Miniony weekend (9 i 10 czerwca) to szereg atrakcji i festynów organizowanych dla miejscowej społeczności. Nie mogło na nich zabraknąć także przedstawicieli żarskiej Policji. W sobotę mundurowi obecni byli podczas imprez zorganizowanych przez placówki edukacyjne z powiatu żarskiego. W niedzielę na Placu Kardynała Wyszyńskiego podczas festynu parafialnego policjanci przypominali co zrobić, aby nie stać się ofiarą handlu ludźmi, rozmawiali o zapobieganiu uzależnieniom oraz poruszyli tematy odpowiedzialności prawnej nieletnich. Zainteresowanym przedstawiali jak wygląda proces rekrutacji, zachęcając do wstąpienia w szeregi Policji. Na odwiedzających stoisko czekało wiele atrakcji m.in. można było wykonać odciski palców, przymierzyć kask i tarczę, alkogogle, wziąć udział w konkursach o bezpieczeństwie.

Mając na celu poprawę bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą, w ramach drugiej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, przekazali cenne uwagi, jak bezpiecznie korzystać z letniego wypoczynku oraz wręczali przygotowane z tej okazji materiały edukacyjne i odblaski.

Pamiętaj znajdując się nad wodą:

- wybieraj tylko strzeżone kąpieliska i miejsca wyznaczone do kąpieli,

-przestrzegaj regulaminu kąpieliska,

-nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu,

zwracaj uwagę na przebywające nad wodą dzieci,

-podczas wypoczynku nie pozostawiaj cennych rzeczy na brzegu bez opieki.

 

Źródło: podkom. Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

 

Powrót na górę strony