Niemieckie policjantki na praktykach w Polsce - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Niemieckie policjantki na praktykach w Polsce

Data publikacji 06.06.2018

Vivien i Rebecca to słuchaczki III roku Wyższej Zawodowej Szkoły Policji w Oranienburgu, które przez blisko dwa tygodnie, dzięki policjantom z Gubina będą poznawać tajniki pracy polskiego policjanta. We wtorek (5 czerwca) wspólnie z dzielnicowym mł. asp. Mariuszem Hrabskim patrolowały ulice miasta, uczestniczyły w czynnościach służbowych oraz spotkały się z uczniami jednej z gubińskich szkół.

Od poniedziałku (4 czerwca), przez najbliższe dwa tygodnie pracę gubińskich policjantów obserwują słuchaczki Wyższej Zawodowej Szkoły Policji w Oranienburgu. Głównym celem praktyk organizowanych przez szkołę w Niemczech, jest zapoznanie się słuchaczy z codzienną służbą policyjną w innych krajach europejskich. Vivien i Rebecca, właśnie w ramach odbywanych praktyk przyjechały do Gubina, żeby poznać system pracy polskich policjantów, a także obowiązujące w Polsce przepisy. Policjantki, już za kilka miesięcy ukończą szkołę w Oranienburgu i rozpoczną służbę w przydzielonej im jednostce. Zanim jednak to nastąpi, będą obserwowały pracę funkcjonariuszy wszystkich pionów. W pierwszym dniu przyglądały się pracy kryminalnych, z kolei we wtorek (5 czerwca) wspólnie z dzielnicowym, mł. asp. Mariuszem Hrabskim patrolowały teren miasta, a także uczestniczyły w czynnościach związanych z realizacją codziennych obowiązków służbowych. W ramach drugiej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, odwiedzili także Szkołę Podstawową nr 3 w Gubinie, gdzie podczas spotkania z uczniami siódmej, dzielnicowy przypomniał o zasadach bezpieczeństwa nad wodą oraz o organizowanym przez Komendę Główną Policji konkursie na film. Ponadto młodzież miała niecodzienną okazję porozmawiać z funkcjonariuszami na temat ich pracy, w szczególności jak wygląda ona za granicą. Policjantki opowiedziały między innymi o systemie kształcenia policyjnego w Niemczech oraz o celu przyjazdu do Polski. Zaprezentowały także wyposażenie jakie mają w codziennej służbie.

Obie są otwarte na nowe doświadczenia i chętnie uczestniczą we wszystkich zadaniach wykonywanych przez mundurowych. Podczas rozmowy Rebecca dodała, że bardzo interesują ją przestępstwa związane z korupcją i sposób w jaki polska Policja przeciwdziała temu zjawisku. Zdobyte doświadczenie z pewnością zostanie wykorzystane przez obie strony podczas wspólnych polsko-niemieckich służb.

 

Źródło: asp.szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.45 MB)