Aktualności

Policjanci kontrolują autokary wiozące dzieci na wypoczynek

Data publikacji 29.05.2018

Letnie miesiące to czas wyjazdów na wycieczki szkolne czy obozy. Wybierając się w podróż autokarem zadbajmy o to, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Zgłośmy kontrolę autobusu. Policjanci przyjadą na miejsce i sprawdzą stan trzeźwości kierującego, wymagane dokumenty, wyposażenie, czy oświetlenie. Warto pamiętać, aby zgłoszeń dokonywać wcześniej.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników wycieczek zgłośmy kontrolę autokaru. Policjanci, którzy przyjadą na miejsce, sprawdzą przede wszystkim stan trzeźwości kierowcy, skontrolują wymagane dokumenty, oświetlenie, ogumienie pojazdu. Piękna pogoda oraz letni czas sprzyjają organizacji różnego rodzaju wyjazdów. Zadbajmy o to, aby były one bezpieczne.

We wtorek na wycieczkę do Przemkowa wybrały się dzieci z Przedszkola Chatka Puchatka w Żarach. Po kontroli wykonanej przez policjantów z żarskiej komendy, wszyscy mogli wyruszyć bezpiecznie w drogę. Zachęcamy organizatorów wyjazdów do zgłaszania potrzeby kontroli autokaru. W celu zapewnienia prawidłowego przebiegu tych działań zwracamy się z prośbą o dokonywanie zgłoszeń z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Kontrolę autokaru można zgłosić pisemnie na adres żarskiej komndy lub telefonicznie:

  • w dni powszednie w godz. od 8.00 do 15.00 w Wydziale Ruchu Drogowego  pod numerem telefonu: 68 476-33-47

  • w dni wolne i święta u dyżurnego jednostki pod numerem 997.

podkom. Aneta Berestecka

oficer prasowy KPP w Żarach

 

 

 

Powrót na górę strony